همشهری آنلاین: یافته‌های جدید نشان می‌دهد افرادی که رژیم غذایی‌شان مملو از میوه، سبزی‌جات، مغزی‌جات آجیلی و ماهی است دارای مغز بزرگ‌تری هستند.

رژیم غذایی بهتر موجب بزرگ‌تر شدن مغز می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، پیروی از یک رژیم غذایی سالم از سلامت مغز حفاظت کرده و می‌تواند یک شیوه پیشگیرانه مناسب در حفظ و تقویت شناخت (فکر و حافظه) در افراد سالم باشد.

محققان دانشگاه اراسموس هلند در این مطالعه، بیش از ۴۲۰۰ فرد ۴۵ سال به بالا را مورد بررسی قرار دادند. داوطلبان مطالعه، نظرسنجی‌ای را در مورد نوع و مقدار غذایی که در طول ماه گذشته خورده بودند تکمیل کردند. این نظرسنجی شامل حدود ۴۰۰ نوع ماده خوراکی بود.

به کیفیت رژیم غذایی براساس نمرات ۰ تا ۱۴ امتیاز داده شد که نمره ۱۴ نشانه سالم‌ترین رژیم غذایی بود. به گفته محققان، بهترین رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد میوه و سبزی‌جات، مغزی‌جات آجیلی، غلات کامل، محصولات لبنی و ماهی و مقادیر محدود نوشیدنی‌های حاوی قند بود.

همچنین شرکت‌کنندگان برای اندازه‌گیری اندازه مغزشان تحت اسکن MRI قرار گرفتند.

محققان مشاهده کردند امتیاز بالاتر در رژیم غذایی با حجم بیشتر مغز مرتبط بود. افراد دارای سالم‌ترین رژیم غذایی دارای مغزی بودند که در مقایسه با افراد دارای پایین‌ترین امتیاز از لحاظ رژیم غذایی، حدود ۲ میلیمتر بزرگ‌تر بود. به گفته محققان همین ۲ میلیمتر تفاوت در اندازه مغز منجر به مهارت‌های فکری و حافظه بهتر می‌شود.

دکتر «میک ورنویج»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «با افزایش سن ریسک زوال شناختی افزایش می‌یابد، چراکه حجم مغز ما کوچک‌تر می‌شود.»

محققان برای حفظ سلامت مغز در دوره سالمندی پیروی از یک رژیم غذایی سالم را توصیه می‌کنند.

کد خبر 406000

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha