همشهری‌آنلاین: به دنبال انتشار اخباری درباره تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاهی عربستان، خبرگزاری رسمی سعودی‌ها (واس) به عنوان اولین رسانه رسمی ریاض گزارشی در این‌باره منتشر کرد.

در این گزارش آمده است، سخنگوی رسمی پلیس ریاض اعلام کرد، پلیس ساعت ۱۹:۵۰ روز شنبه به وقت محلی به پرواز درآمدن یک هواپیمای کوچک بی‌سیم تفریحی را در محله الخزامی ریاض رصد کرده است.

محل برخاستن این پهپاد مشخص نیست.

او ادامه داد: یک هواپیمای بدون سرنشین تفریحی بدون مجوز در این منطقه در حال پرواز بوده و نیروهای امنیتی مطابق با دستوراهايي که گرفته‌اند، در این زمینه اقدام کرده‌اند.

براساس گزارش خبرگزاری عربستان، مقام‌های سعودی در حال انجام بررسی‌های لازم درباره وضعیت به وجود آمده هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز ، یک مقام سعودی گزارش داد، نیروهای امنیتی به سمت این پهپاد تفریحی در نزدیکی کاخ سلطنتی در محله الخزامی در ریاض تیراندازی کردند.

این مقام سعودی افزود، ملک سلمان، پادشاه عربستان در زمان ساقط کردن این پهپاد در کاخ حضور نداشت.

شبکه‌های اجتماعی تصاویر ویدیویی را منتشر کردند که مربوط به صدای تیراندازی در داخل یکی از کاخ‌های سلطنتی در محله الخزامی بوده، در این راستا غانم الدوسری، فعال عربستانی در زمینه حقوق بشر گفت: مسئولین مربوطه اقدام به انتقال پادشاه عربستان به یک پایگاه نظامی کردند تا تحت مراقبت باشد.

در این راستا آسوشیتدپرس گزارش داد، شش تن در ریاض کشته شده‌اند.

این خبرگزاری مدعی شد، اخباری درباره کشته‌شدن شش تن در ریاض منتشر شده که دو تن آمریکایی، دو تن انگلیسی، یک تن استرالیایی و یک تن عربستانی بوده‌اند.

روزنامه عبری زبان معاریو نیز ادعا کرد، درگیری‌هایی در داخل یکی از کاخ‌های سلطنتی در ریاض رخ داده و به نظر می‌رسد درگیری بین شاهزادگان سعودی باشد.

کد خبر 403350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار