یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: درباره قیمت آیفون ۲۰۱۸ نظریات جدیدی مطرح شده که کاملا در تضاد با قبلی‌هاست.

بئبئ طب

با عرضه آیفون x در سال ۲۰۱۷ که ۹۹۹ دلار قیمتش بود و برای مدل ۲۵۶ مگابایتی قیمتش تا ۱۱۴۹دلار هم بالا رفت. شرکت اپل گرانقیمت‌ترین گوشی خودش را عرضه کرد. همان موقع گزارش‌هایی از عدم استقبال کافی از آخرین گوشی اپل بخاطر قیمت بالایش منتشر شد. البته تیم کوک معتقد بود که اپل سود کرده است.

همه این‌ها باعث شد گمانه‌زنی شود که اپل برای اینکه امسال دوباره فروش درخشان داشته باشد قیمت‌هایش را پایین بیاورد اما بنظر می‌رسد که خبر چندان صحت نداشته است. اما تحلیلگران UBS، استیون میلونوویچ و بنجامین ویلسون نظر دیگری دارند.

طبق داده‌هایی که از تاریخچه اپل به دست آمده و براساس اظهارنظرهای کارمندان سابق این شرکت، وقتی اپل قیمتی را در بازار تثبیت می‌کند معمولا آن را نگهمیدارد و از آن پایین‌تر نمی‌آید. این اطلاعات به این معناست که نه تنها احتمال دارد اپل همان قیمت آیفون X را نگهدارد که حتی ممکن است کمی مبلغ گوشی جدید را بالاتر ببرند تا فروش آیفون X سال ۲۰۱۷ جبران شود.

اگر فرض را بر این بگیریم که تحلیلگران درست ارزیابی کرده‌ باشند آیفون X که امسال به بازار عرضه خواهد شد با مبلغ پایه ۱۱۰۰دلار به فروش خواهد رسید. با توجه به اینکه اپل هنوز خبر قطعی درباره گوشی سال ۲۰۱۸ نداده است بیایید امیدوار باشیم که بهترین اتفاق برای مشتریان پروپاقرص این کمپانی رقم بخورد.

 

کد خبر 403248

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی