دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۸
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: دبیرکل حزب بعث عراق در سخنرانی خود به مناسبت هفتاد و یکمین سالگرد شکل‌گیری این حزب گفت آمریکا داعش را وارد عراق کرد و عربستان در معرض همان توطئه‌ای قرار دارد که عراق با آن مواجه شد.

عزت دوری، دبیرکل حزب بعث عراق و معاون صدام گفت: ریاض در معرض همان توطئه‌ای قرار دارد که عراق، لیبی و یمن با آن مواجه شدند.ما در کنار عربستان خواهیم ایستاد.

عزت دوری افزود: عربستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس باید بدانند که از دست دادن قطر و منزوی کردن آن در وهله نخست ضرری برای کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و در وهله دوم ضرری برای امت عربی است. قطر نیز باید بداند که از دست دادن کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با هیچ چیزی برابری نمی‌کند؛ حتی اگر کشورهای جهان در کنار قطر ایستاده باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از روسیا الیوم،عزت دوری گفت که "دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تا روز قیامت نیز به ایران حمله نخواهد کرد".

او همچنین از کشورهای عربی خواست تا برای یاری فلسطینی‌ها در رویارویی با اسرائیل به پا خیزند.

عزت دوری از حكومت‌هاي منطقه نیز خواست تا هر گونه روند عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها را قطع کنند.

او همچنین "حکمت" پادشاه سعودی و "شجاعت" ولیعهد عربستان را ستود.

از سوی دیگر، عزت دوری نظام کنونی عراق را تهدید کرد که اگر ممنوع الفعالیت بودن حزب بعث را بر ندارد و عفو عمومی از کادرهای این حزب را اعلام نکند و زندانیان این حزب را آزاد نکند و به آسیب دیدگان غرامت نپردازند، "جنگ مردمی آزادسازی" اعلام می‌شود.

او همچنین تهدید کرد که منافع کشورهای خارجی و کشورهایی که در کنار دولت عراق ایستاده‌اند و همچنین منافع ایران در عراق مورد تهاجم قرار می‌گیرد.

عزت دوری ایالات متحده را به وارد کردن داعش به عراق متهم کرد "تا در میان مقاومت عراقی تشویش ایجاد کرده و به همین دلیل مقاومت عراقی عملیات خود را متوقف کرد".

کد خبر 402322

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha