همشهری آنلاین: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش‌های زیادی برای آزادی سعید براتی مرزبان ربوده شده ایرانی در پاکستان انجام شده و این تلاش‌ها ادامه دارد.

مرزبان

به گزارش ایرنا، علاءالدین بروجردی امروز- یکشنبه- درخصوص آخرین وضعیت پیگیری سعید براتی مرزبان ربوده شده ، افزود: بنابر اخباری که آمده «سعید براتی» سرباز ربوده شده در اختیار گروهک هایی است که در پاکستان حضور دارند و تلاش فراوانی نیز برای آزادسازی وی صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مسائل به صورت جسته و گریخته اعلام می‌شود، گفت: در سال جاری نیز به دلیل ضرورت پیگیری این مساله، مجددا آزادی سرباز ربوده شده، پیگیری می‌شود.

بروجردی عنوان داشت: در مورد کسانی که گروگان گرفته شده‌اند همیشه اصل را بر این می گذارند که امید به آزادی آنها وجود داشته باشد.

به گزارش خانه ملت، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع از سوی کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس پیگیری می‌شود و نیاز به دستور جدیدی نیست.

به گزارش ایرنا، 6 اردیبهشت ماه سال 96، ماموران انتظامی هنگ مرزی میرجاوه با اشرار درگیر شدند و متأسفانه در این درگیری، شماری از مأموران نیروی انتظامی مجروح و تعدادی نیز به شهادت رسیدند.

در این درگیری یکی از سربازان مرزبانی توسط اشرار ربوده شد که بنا بر گزارشاتی که مطرح شد، وی را به خاک پاکستان منتقل کردند. اگر چه می‌توان گفت به طور قطع سعید براتی زنده است ولی هنوز پس از گذشت حدود یکسال، این سرباز ربوده شده آزاد نشده است.

کد خبر 402299

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha