سه‌شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: سخنگوی کاخ سفید در واکنش به گزارشی درخصوص اظهارات «بنیامین نتانیاهو» مبنی بر احتمال بالای کناره‌گیری آمریکا از برجام، با تاکید بر اینکه قادر به تایید یا رد این گزارش نیست، گفت: رئیس جمهوری برای خروج احتمالی از برجام درصورت عدم تغییر آن، آماده است.

راج شاه

به گزارش ایرنا، «راج شاه» در کنفرانس خبری خود، گفت: رئیس جمهوری از زمان اظهارات ماه ژانویه خود درخصوص برجام تاکنون، موضعی صریح در این رابطه داشته و آن را یکی از بدترین توافق‌های بین‌المللی تاریخ آمریکا دانسته است.

شاه ادامه داد: وی مصرّانه خواستار ایجاد تغییراتی در برجام، چه در سطح کنگره و چه با همکاری شرکای اروپایی است.

شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه مدعی شده بود که نتانیاهو در دیدار با وزیران امور خارجه فرانسه و آلمان، به آن‌ها گفته است که گمان می‌کند در صورت عدم ایجاد «تغییرات عمده» در برجام، آمریکا از این توافق کناره بگیرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سه مسئله برنامه موشک‌های بالستیک ایران، نظارت‌های هسته‌ای و محدودیت‌های قابل انقضای برجام به عنوان سه ایراد کلیدی نام برده است که عدم تغییر آن‌ها، به فروپاشی توافق منجر خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا مطابق با قانون مصوب کنگره این کشور تا تاریخ 12 مه (22 اردیبهشت) فرصت دارد تا در رابطه با تداوم تعلیق تحریم‌های ایران تصمیم گیری کند و وی این اقدام را منوط به تحقق خواسته‌های گزاف خود دانسته است.

کد خبر 401499

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha