همشهری آنلاین: ۱۱۸ شخصیت سیاسی و نظامی آمریکا که بخش عمده‌ای از آنها سابقه فعالیت در سمت‌های ارشد دولتی را دارند، با انتشار بیانیه‌ای مشترک خطاب به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور، خواستار تداوم حضور در برجام شدند.

ترامپ

به گزارش ایرنا به نقل از نیویورک تایمز، بیانیه روز دوشنبه که امضای مقام‌های سابق نظامی و نیز سیاستمدارانی از هر دو حزب دمکرات و جمهوریخواه را پای خود دارد، 10 علت را برای ادامه پایبندی واشنگتن به برجام برشمرده است.

حفظ کانال‌های ارتباطی با ایران، تداوم روابط نزدیک با کشورهای اروپایی، تقویت موضع در مذاکرات با کره شمالی و جلوگیری از بی‌اعتباری سیاسی آمریکا از جمله موارد ذکر شده در این بیانیه است.

بیانیه مذکور که توسط گروهی موسوم به «ائتلاف ملی برای جلوگیری از سلاح هسته‌ای ایرانی» نگاشته شده است، می‌افزاید: خروج از برجام در خدمت هیچ یک از اهداف امنیت ملی نخواهد بود.

از امضاکنندگان این بیانیه می‌توان به نام‌هایی همچون «برنت اسکوکرافت» مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید، «مایکل هیدن» رئیس پیشین آژانس اطلاعاتی مرکزی (سیا)، «ریچاد لوگار» و «سَم نان» اعضای پیشین مجلس سنا، «اریک اولسون» فرمانده پیشین نیروهای عملیات ویژه و «ویلیام فالون» رئیس پیشین فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا اشاره کرد.

«رایان کراکر» سفیر پیشین آمریکا در افغانستان، ایران، پاکستان، سوریه، کویت و لبنان، «دنیل کورتزر» فرستاده پیشین این کشور به مصر و رژیم صهیونیستی و «جیمز کانینگهام» سفیر آمریکا در رژیم صهیونیستی، افغانستان و سازمان ملل متحد هم از جمله دیگر امضاکنندگان این بیانیه هستند.

بیانیه مذکور کمتر از دو ماه مانده به موعد تصمیم‌گیری رئیس جمهوری آمریکا درخصوص برجام و تداوم تعلیق تحریم‌های ایران منتشر شده است.

سخنگوی کاخ سفید گفته بود که ترامپ برای خروج احتمالی از برجام درصورت عدم تغییر آن، آماده است.

کد خبر 401474

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha