چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۰
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: جسد یک مرد روس که با یکی از منتقدان اصلی ولادیمیر پوتین همکاری داشته، در خانه‌اش در لندن پیدا شد.

پلیس گفت، مرگ نیکولای گلوشکف، معاون سابق مدیرکل آئروفلوت، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی روسیه، به عنوان یک پرونده "ناشناخته" تحت بررسی‌ست و خانواده‌اش نیز از مرگ او مطلع شدند.

سخنگوی پلیس متروپولیتن گفت: فرماندهی مبارزه با تروریسم به دلیل ارتباطات این فرد، تحقیقات خود را در خصوص مرگ او با احتیاط انجام می‌دهد اما فعلا مدرکی از وجود ارتباط میان این پرونده و حمله با عامل عصبی به جاسوس دوجانبه روس‌تبار وجود ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت، مرکز پلیس لندن اعلام کرد: در بررسی این پرونده جسد کالبدشکافی خواهد شد و دلیل مرگ او در حال حاضر نامشخص است.

گلوشکف 68 ساله از دوستان نزدیک بوریس برزفسکی، اولیگارشی تبعید شده روس بود که او نیز یکی از دوستان الکساندر لیویننکو، جاسوسِ به قتل رسیده بود.

جسد برزفسکی در سال 2013 در حالی پیدا شد که در حمام خانه‌اش حلق‌آویز شده بود اما طی کالبد شکافی جسد او، مدرکی از خشونت در مرگش پیدا نشد.

گلوشکف در زمان مرگ برزفسکی معتقد بود که او به قتل رسیده و به گاردین گفت: باور نمی‌کنم که بوریس شخصا دست به خودکشی زده باشد. او به قتل رسیده است. مرگ این تعداد از تبعیدی‌های روس عادی نیست.

پرونده مرگ برزفسکی یکی از 14 پرونده‌ای است که در پی حمله عامل اعصاب علیه سرگئی اسکریپال و دخترش، از جانب پلیس و سازمان اطلاعات داخلی انگلیس دوباره بررسی می‌شود.

گلوشکف به دلیل پولشویی و کلاهبرداری، پنج سال در روسیه زندانی بود و پس از آن در سال 2006 از این کشور فرار کرد.

او سال گذشته در دادگاهی غیابی در روسیه به خاطر اتهام کلاهبرداری از آئرو فلوت به هشت سال زندان محکوم شد.

وزارت کشور انگلیس اظهار کرد که از مرگ گلوشکف آگاه است اما در خصوص تحقیقات پلیس اظهار نظری نمی‌کند.

سفارت روسیه به ایندیپندنت گفت: هیچ‌کس در خصوص مرگ گلوشکف با این سفارتخانه در ارتباط نبوده است.

کد خبر 400883

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha