همشهری آنلاین: رئیس دفتر رئیس جمهوری با انتقاد از برخی برداشت‌های نادرست و هدفمند از اظهارات روحانی در مجمع سالانه بانک مرکزی گفت: رئیس‌جمهور از نقدهای دلسوزانه استقبال می‌کنند اما حساب آنها از دشمنان نظام و دولت جداست.

محمود واعظی

محمود واعظی در پاسخ به ایرنا با بیان اینکه رئیس جمهور در جملات قبل از فراز مورد بحث آشکارا به تلاش دشمنان نظام برای صدمه به امید و اعتماد مردم اشاره کرده اند گفت: بسیار روشن است که در جملات بعدی هم منظور ایشان دولت به معنای اعم و حاکمیتی آن و منظورشان از مخالفان، دشمنان و بدخواهان نظام است.

وی ادامه داد: کنترل و حفظ تورم تک رقمی طبعا نه فقط موفقیت دولت به معنای دستگاه اجرایی، که دستاورد بزرگ نظام، آن هم بعد از 26 سال تورم دو رقمی است. آقای رئیس جمهور هم با اشاره به همین موضوع تاکید داشتند که دشمنان نظام و مردم با نادیده گرفتن اینگونه دستاوردهای بزرگ که علیرغم بدخواهی‌های خارجی و داخلی به دست آمده، می خواهند مردم را نا امید کرده و اعتماد آنها به کارآمدی نظام و دولت را کاهش دهند.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری با تفکیک دو موضوع مخالفت و نقادی، بیان داشت: انتقاد به سیاست‌ها و تصمیمات دولت با مخالفت با موجودیت دولت به عنوان یکی از مهمترین ارکان نظام متفاوت است. انتقاد به روش‌ها و تصمیمات به اصلاح و بهبود وضع موجود منجر می‌شود اما مخالفت با هدف زمینگیر کردن دولت و رها شدن امور مردم و نا امید کردن مردم از آینده کشور و نظام انجام می‌شود که بی‌تردید مورد پسند هیچ کدام از جریان‌ها و گروهها و طیف‌های سیاسی درون نظام نیست.

واعظی با اظهار تاسف از اینکه 'عده ای به قیمت نا امید ساختن مردم، نادیده انگاری دستاوردها و القای نا کارآمدی نظام به مخالفت سیاسی و فضا سازی‌های کاذب رسانه‌ای روی آورده‌اند'، افزود: هم آقای رئیس جمهور و هم سایر اعضای دولت بارها در طول این سال‌ها تاکید کرده‌اند که دولت یازدهم ودوازدهم، دولت همه جریانها و گروه‌های سیاسی و همه طیف‌ها بوده و هست . این دولت همواره از نقد دلسوزانه همه جریان های سیاسی استقبال کرده و نقادی را گامی راهگشا در راستای اعتلای کشور دانسته است .
وی در پایان به هجمه‌های اخیر صورت گرفته به رئیس جمهور در موضوع لزوم طرح نقد در جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: رئیس جمهوری که برای حمایت از نقادی و پذیرفته شدن گفتمان نقادانه در ساختار حاکمیت حاضر است این همه هزینه بدهد و هجمه‌ها را به جان بخرد، قاعدتا حساب منتقدان را با مخالفان و دشمنان نظام و دولت یکی نمی‌داند.

کد خبر 400073

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha