همشهری آنلاین: رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه، تامین امنیت مردم جزئی از ماموریت‌های اصلی دولت و نظام است، گفت: متاسفانه به لحاظ اتفاقات ناگوار امسال سال خوبی نبود. سیل و زلزله و حوادث دیگری داشتیم که نسبت به آنها همه ما غمگین و ناراحت هستیم و باید دعا کنیم که این اتفاقات کم شود.

محمود واعظی

به گزارش  ایلنا، سید محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع در خبرنگاران گفت: در جلسه امروز دولت به دو موضوع به طور جدی پرداخت؛ نخستین موضوع تقدیر و تشکر رئیس‌جمهور و اعضای دولت از وزراتخانه‌های کشور و اطلاعات و همچنین نیروی انتظامی و بسیج و به ویژه فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ برای اقداماتشان در جریان اتفاقات خیابان پاسداران بود.

وی با بیان اینکه وزارتخانه‌های کشور و اطلاعات و همچنین ناجا و بسیج با مدارا با حادثه خیابان پاسداران برخورد کرده‌اند، اظهار داشت: در جریان این حادثه سه نفر از ماموران ناجا و دو نفر از بسیجیان به شهادت رسیدند و تعدادی از ماموران امنیتی و انتظامی نیز زخمی شدند که با خویشتنداری برخورد شد.

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به ابراز همدردی اعضای دولت با خانواده‌های شهدای ماجرای خیابان پاسداران تصریح کرد: رئیس‌جمهور دستور دادند که در اسرع وقت به وضعیت زخمی‌‌شدگان این حادثه رسیدگی شود.

  • دستور روحانی برای سرکشی به خانواده قربانیان هواپیمای مسافربری

واعظی سانحه هواپیمایی مسیر تهران - یاسوج را موضوع دیگر مطرح شده در جلسه هیات دولت برشمرد و خاطرنشان کرد: در جلسه امروز مجددا گزارشی از حادثه ارائه شد و رئیس‌جمهور دستور دادند که حتما به خانواده‌هایی که عزیزانشان را از دست داده‌اند، سرکشی و به وضعیت آنها رسیدگی شود.

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه مقرر شد که اقدامات لازم در خصوص مسائل قابل پیش‌بینی انجام و مراقبت شود تا اینگونه مسائل مجددا برای هموطنان پیش نیاید.

  • جعبه سیاه هواپیما مورد بررسی قرار بگیرد

سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره انتقادات به وزیر راه نسبت به مدیریت مسائل پیش آمده نظیر حادثه سقوط هواپیما و تقاضای استعفای وی خاطرنشان کرد: بحث هواپیما دارای روالی فنی است و در شرایط فعلی باید موضوع با جدیت دنبال شود تا جعبه سیاه هواپیما مورد بررسی قرار بگیرد.

واعظی با اشاره به حضور یک گروه هفت نفره فرانسوی برای بررسی جعبه سیاه ابراز داشت: الان نباید پیش‌‌بینی کنیم که بنا به کدام دلایل حادثه هوایی رخ داده است، بلکه باید از منظر مستندات و مسائل فنی موضوعات دقیقا بررسی شود.

وی با بیان اینکه در این زمینه مردم تردید نداشته باشند که اگر کسی مقصر باشد، بنا به دستوری که در روز نخست، رئیس‌جمهور صادر کرده‌اند، حتما برخورد لازم با او انجام خواهد شد، عنوان کرد: در شرایط فعلی مهمترین موضوع پرداختن به مسئله خود هواپیما است و مسائلی نظیر استیضاح یا استعفا مسائل حاشیه‌ای هستند.

پاسخ به این سوال که دولت در آستانه تعطیلات نوروز چه اقداماتی را انجام می‌دهد تا مردم نسبت به امنیت سفرهای هوایی، ریلی و جاده‌ای اطمینان بیشتری داشته باشند، گفت: از دغدغه‌های جدی دولت و نظام این است که مردم در طول سال امنیت داشته باشند؛ هم در سفر هم در فعالیت‌هایشان.

وی با بیان اینکه تامین امنیت مردم جزئی از ماموریت‌های اصلی دولت و نظام است، اظهار داشت: متاسفانه به لحاظ اتفاقات ناگوار امسال سال خوبی نبود. سیل و زلزله و حوادث دیگری داشتیم که نسبت به آنها همه ما غمگین و ناراحت هستیم و باید دعا کنیم که این اتفاقات کم شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور افزود: بر این اساس، امروز مفصل در این باره در دولت بحث شد و دستورات لازم داده شد کمیته‌‌‌ای مامور پیگیری مسائل شد. مردم مطمئن باشند با توجه به آنچه در دست همه ارگان‌ها باشد تلاش می‌شود مردم تعطیلات خوبی داشته باشند و با آرامش بروند و بازگردند و این ایام را در امنیت سپری کنند.

کد خبر 398939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار