سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: امیری با بیان این مطلب که در ابتدای دولت تدبیر هیچ کالایی به کشور ما صادر نمی‌شد، گفت: مجبور بودیم که تحریم‌ها را دور بزنیم و این دور زدن تحریم‌ها افزون بر هزینه داشتن باعث ایجاد فسادهایی نیز شد.

حسینعلی امیری

به گزارش ایرنا، دکتر حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری در نشست شورای اداری استان کرمان گفت: کسانی که این روزها در کشور بذر ناامیدی می‌کارند، بدانند که در آینده چیزی جز توفان و تخریب درو نخواهند کرد.  وي افزود: این افراد باید آگاه باشند اگر امید و اعتماد ملی با مشکل مواجه شود نه تنها دولت بلکه کل کشور آسیب خواهد دید.

وی با اشاره به اینکه دشمنان امروز اعتماد عمومی را به عنوان محور قدرت ملی کشور هدف قرار داده‌اند، اظهار داشت: باید این موضوع را همه گروه‌ها مورد توجه جدی قرار دهند چرا که کشور به مثابه کشتی است که اگر آسیب بیند دیگر اصلاح طلب و اصولگرا، فارس و غیر فارس، روحانی و غیر روحانی نمی‌شناسد.

امیری افزود: اگر بخواهیم بدانیم در چه موقعیتی هستیم باید نقطه عزیمت خود را بدانیم و از چه نقطه‌ای شروع کرده‌ایم و باید بررسی کنیم که وضعیت ما در حوزه‌های مختلف در اوایل سال 92 چه بوده است.

وی اظهار کرد: در ابتدای سال 92 در حوزه خارجی با دوران سختی روبه رو بودیم و دشمنان در حال ایجاد شرایطی بودند که جامعه جهانی ما را منزوی کند و ایران هراسی در سطح جهان در حال ترویج بود.

وی با اشاره به قطعنامه‌های شورای امنیت، بیان کرد: در آن زمان برای ورود به کشورهای دیگر کنترل‌های زیادی روی ایرانیان انجام می‌دادند و اگر معترض می‌شدیم بیان می‌کردند که همه ایرانیان امنیتی هستند.

امیری با بیان این مطلب که در ابتدای دولت تدبیر و امید هیچ کالایی به کشور ما صادر نمی‌شد، گفت: در آن زمان کالاهای ما را بیمه نمی‌کردند لذا تاجر این ریسک را انجام نمی‌داد، همچنین بازارهای نفتی خود را از دست داده بودیم و مجبور بودیم که تحریم‌ها را دور بزنیم و این دور زدن تحریم‌ها افزون بر هزینه داشتن باعث ایجاد فسادهایی نیز شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر حمایت‌های رهبری، مقاومت مردم و راهبری رئیس جمهوری و تیم مذاکره کننده نبود به طور قطع برجام به نتیجه نمی‌رسید، گفت: قبل از به نتیجه رسیدن برجام ما را به مسیری می‌بردند که عراق را بردند و قطعنامه‌هایی که برای ما صادر می‌کردند شبیه قطعنامه‌هایی بود که برای عراق صادر کرده بودند اما با مقاومت مردم و با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی با یک قطعنامه سایه همه قطعنامه‌های دیگر از سر ایران برداشته شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری به مشکلات پیش روی کشورهای نفتی در زمان کاهش قیمت نفت اشاره کرد و ادامه داد: سقوط جهانی نفت می‌توانست برای کشور مشکلات جدی ایجاد کند اما با مدیریت صحیح مسئولان از رده‌های بالا تا پایین‌ترین رده توانستیم از این مشکل عبور کنیم.

  • از تورم بالای 44درصد به تک رقمی رسیدیم

امیری با بیان اینکه تورم در کشور تک رقمی شده است، افزود: در 5 سال گذشته صادرات غیرنفتی ما بر واردات پیشی گرفته است و همچنین شاهد رو به رشد شاخص‌های مختلف کشور هستیم.

وی تصریح کرد: اختصاص 100 میلیارد به دو طرح کاج و تکاو، حمایت از یک هزار و 194 بنگاه دارای مشکل، ایجاد اشتغال در مناطق محروم و مرزی، گازرسانی به حدود 7 روستا بطور روزانه در سال جاری، نوسازی و بازسازی 36 هزار مسکن روستایی، گسترش تفاهمنامه‌ها با خارجی‌ها به گونه‌ای که 21.2 میلیارد دلار قرارداد منعقد کرده‌ایم؛ همچنین در بخش‌های فولاد، پتروشیمی، ترانزیت خارجی و ... رشد داشته‌ایم؛ از جمله اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید به شمار می‌رود.

کد خبر 400707

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha