همشهری‌آنلاین: رئیس انجمن اولیاء و مربیان شهر تهران گفت: در آستانه سال نو حدود ۲۴ هزار دانش‌آموز در خانواده‌های تک سرپرست، آسیب‌دیده و بی‌بضاعت را شناسایی کرده‌ایم تا توسط خیرین، پوشاک عید در میانشان توزیع کنیم.

کامیاب صدری، رئيس انجمن اوليا و مربيان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با نماینده والدین خیر در مناطق 19گانه شهر تهران اظهار کرد: اولین مجمع خیرین مدارس شهر تهران در ماه گذشته برگزار شد. در این مجمع به دنبال آن هستیم کمک‌های والدین به مدارس را ساماندهی کنیم. خیرین ما یا کمک سخت‌افزاری نظیر تعمیرات را برعهده می‌گیرند یا کمک نرم‌افزاری به مدرسه دارند؛ به عنوان مثال برخی والدین استاد دانشگاه، پزشک و مانند آن هستند و خدماتی را به صورت رایگان برای دانش‌آموزان ارائه می‌کنند.

صدري به جزئیات کمک خیرین به دانش‌آموزان بی بضاعت در آستانه سال نو اشاره کرد و گفت: بنیادی به نام "بنیاد پوشاک فجر " که متعلق به چند مدیر صداوسیما، کسبه بازار و فرهنگیان است چند سالی‌ست وارد این کار خیر شده و هرساله قراردادهایی با تولیدی‌های پوشاک منعقد می‌کند. «بن‌های هدیه‌ای» در اختیار دانش آموزان شناسایی شده قرار می‌گیرد که هریک می‌توانند سه قلم پوشاک با کیفیت از بازارچه برپا شده خیریه تهیه کنند.

او افزود: سال گذشته موفق شدیم از این طریق پوشاک عید 2000 دانش آموز را در حد مقدورات تامین کنیم. ما اولیای خیر را نیز به این بنیاد معرفی می‌کنیم تا در صورت تمایل در این کار خیر سهیم شوند. در واقع در صدد ساماندهی این روند هستیم.

رئيس انجمن اوليا و مربيان شهر تهران گفت: رایزنی‌هایی با بخش پشتیبانی انجام داده‌ایم تا 200 میلیون تومان بودجه برای این امر دریافت و بتوانیم در قالب کارت و بن هدیه به دانش‌آموزان بی بضاعت در آستانه عید نوروز کمک كنيم.

کد خبر 398506

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha