همشهری آنلاین: رییس‌جمهوری سوریه گفت: عملیات ترکیه در عفرین بخشی از راهبرد آنکارا در راستای حمایت از تروریسم است.

اسد: عملیات ترکیه در عفرین حمایت از تروریسم است

به گزارش ایسنا، بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه اعلام کرد، دشمنی ترکیه در عفرین از سیاست‌هایی که نظام این کشور از روز اول آغاز بحران سوریه اتخاذ کرده و پایه آن بر حمایت از تروریسم و سازمان‌های تروریستی است، قابل تفکیک نیست.

وی افزود: پیروزی بر تروریسم در سوریه و عراق و پایبندی ایران به برجام طرح‌هایی را که با هدف نابودی کشورهای منطقه و نقض حاکمیت آنها طراحی شده بود، ناکام گذاشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، اسد خاطرنشان کرد، تهاجم ترکیه به عفرین بخشی از راهبرد آنکارا مبتنی بر حمایت از تروریست‌ها است.

این اظهارات اسد در دیدار وی با کمال خرازی، رییس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان مطرح شد.

رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد که عملیات نظامی ترکیه علیه شهر عفرین یک "تعدی ظالمانه" است.

وی تصریح کرد که حمایتی که ایران از سوریه در تمامی زمینه‌ها به ویژه در حیطه مبارزه با تروریسم داشته، در موفقیت‌های ارتش سوریه علیه تروریست‌ها نقش داشته است.

خرازی نیز به بشار اسد و مردم سوریه در پی پیروزی‌های پی‌ در پی علیه تروریست‌ها که آخرین این پیروزی‌ها بازپس‌گیری فرودگاه ابوالضهور بود، تبریک گفت و اظهار اطمینان کرد که این پیروزی‌ها با دستاوردهای بیشتری در زمینه نظامی یا سیاسی همراه خواهد شد.

وی بر اهمیت تبادل دیدگاه‌ها و همکاری مستحکم میان دمشق و تهران برای رویارویی با توطئه‌های خارجی تاکید کرد و گفت که همسویی ایران و سوریه نقش مثبتی در این حیطه ایفا کرده است.

کد خبر 396089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار