سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: دولت اسرائیل با اختصاص ۱۵ میلیون شِکِل به اجرای پروژه کشیدن خط راه‌آهن به گذرگاه مرزی در اردن موافقت کرد.

 دولت رژیم صهیونیستی 15 میلیون شکل (واحد پول رژیم صهیونیستی) از بودجه سال 2019 را برای اجرای پروژه کشیدن خط راه آهن از شهر بیسان به گذرگاه شیخ حسین اختصاص داده است تا انتقال مسافران و بار به جای کامیون با قطار انجام شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه یدیعوت آحارونوت، این پروژه از فشار بر جاده‌هایی که بنادر اسرائیل در ساحل دریای مدیترانه به ویژه حیفا و اشدود را به اردن وصل می‌کنند، می‌کاهد. علاوه بر این صاحب این پروژه می‌خواهد بنادر اسرائیل را به کشورهای دیگر منطقه مثل عراق، عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس در آینده وصل کند.

یسرائیل کاتس، وزیر حمل و نقل رژیم صهیونیستی درباره این پروژه گفت: خط راه‌آهن به عنوان یک گذرگاه منطقه‌ای برای انتقال میان اروپا و خاورمیانه به کار گرفته و به دریای مدیترانه وصل خواهد شد و به عنوان "پل صلح" به حساب خواهد آمد.

او گفت: وصل کردن عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و اردن به بندر حیفا و دریای مدیترانه، اسرائیل را به مرکز انتقال دریایی تبدیل کرده و اقتصاد اسرائیل را تقویت خواهد کرد.

کد خبر 395646

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha