همشهری‌آنلاین: روزنامه نیویورک تایمز آمریکا نوشت عربستان قصد دارد با حمایت تسلیحاتی از شبه نظامیان در اردوگاه‌های فلسطینی، آنها را به رویارویی با حزب الله سوق دهد تا از این طریق نفوذ عربستان در لبنان بیشتر شود.

نیویورک تایمز گزارش داد عربستان طرح بلندمدتی برای رویارویی با حزب الله لبنان دارد.

این روزنامه نوشت، مسئولان لبنانی و غربی نسبت به برهم خوردن ثبات در اردوگاه‌های آوارگان و شکل‌گیری شبه نظامیانی در داخل اردوگاه‌ها و خارج از آنها ابراز نگرانی کرده‌اند، این در حالی است که یک مسئول عربستانی مدعی شده، ریاض به هیچ وجه به دنبال این امر نیست.

نیویورک تایمز از مسئولان لبنانی و تعدادی از دیپلمات‌های غربی نقل کرد، نگرانی‌هایی در بیروت نسبت به این امر وجود دارد که عربستان و هم‌پیمانان لبنانی‌اش برای شکل‌گیری شبه‌نظامیانی علیه حزب‌الله در اردوگاه‌ها و در هر مکان دیگری تلاش کنند.

این روزنامه افزود، به دلیل نگرانی شدید، مسئولان لبنانی تلاش می‌کنند تا طرح بلندمدت عربستان برای برهم زدن ثبات در اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در لبنان را خنثی کنند.

به گزارش ايسنا، پیشتر روزنامه میدل ایست آی انگلیس به نقل از برخي منابع، جزئیات سفر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به عربستان را منتشر کرده بود.

عباس در جریان این سفر با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دیدار کرد. این مقام سعودی از او خواست تا دست به تلاش‌هایی برای ملحق کردن فلسطینی‌های لبنان به جبهه حامی عربستان و دور کردن آنها از جبهه حامی ایران بزند و اگر نتواند این کار را بکند؛ او ،محمد دحلان از رهبران مخالف فتح را بهترین گزینه برای این کار می‌داند.

کد خبر 393744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار