همشهری‌آنلاین: استفاده از تلفن همراه در مدارس فرانسه به زودی ممنوع خواهد شد و دولت فرانسه در اقدامی با هدف حفاظت از سلامت عمومی به‌خاطر اثر طولانی مدت این وسیله بر رشد ذهنی، این ممنوعیت را ضروری دانسته است.

طبق قانون فعلی، دانش آموزان اجازه استفاده از تلفن همراه را در کلاس‌ها ندارند اما مدارس این اختیار را دارند که برای استفاده دانش‌آموزان از این وسیله در مواقع زنگ‌ تفریح تصمیم‌گیری کنند.

با این وجود امکان تغییر این قانون وجود دارد چون وزارت آموزش و پرورش فرانسه قصد دارد پویشی را که توسط امانوئل مكرون، رئيس‌جمهور اين كشور برای ممنوعیت استفاده از تلفن همراه به طور کامل در محوطه مدارس راه اندازی شده، بررسی کند.

به گزارش ایسنا،به گفته‌ ژان میشل بلانکور، وزیر آموزش و پرورش فرانسه، این اقدام به حل مشکل بهداشت عمومی جامعه کمک خواهد کرد.

 یک معلم دبیرستان در فرانسه به خبرگزاری ان بی سی گفت: در مدرسه ما این ممنوعیت برای دانش آموزان ۱۱ تا ۱۵ ساله تقریبا وجود دارد. دانش آموزان اجازه دارند این لوازم الکترونیکی را در مدرسه همراه داشته باشند اما در زمان برگزاری کلاس‌ها، اجازه‌ استفاده از تلفن‌های همراه خود را ندارند و باید آن را در حالت پرواز قرار دهند. ما به دانش آموزان در رعایت قوانین اطمینان داریم ولی سوء استفاده از این ابزار قابل تحمل نیست.

بنابر این گزارش، امروزه نگرانی‌های زیادی در مورد نحوه استفاده نوجوانان از تلفن همراه در سراسر جهان وجود دارد. برخی استفاده از آن را لازمه برنامه آموزشی مدارس و برخی دیگر آن را عامل حواس پرتی می‌دانند.

دولت کانادا و بلژیک استفاده دانش‌آموزان از هر گونه وسایل الکترونیکی مانند تلفن همراه و لپ تاپ و ... را آزاد گذاشته است و به اعتقاد دولت این آزادی به آنها استفاده مسئولانه از این وسایل را یاد می‌دهد.

از سوی دیگر ایتالیا از سال ۲۰۱۶ و برخی ایالات آلمان از سال ۲۰۰۶ استفاده از این وسایل را ممنوع کرده‌اند.

آمریکا و انگلیس نیز اختیار تصمیم‌گیری در این رابطه را بر عهده مدارس گذاشته‌اند اما یک بررسی نشان داده، نمره‌هاي دانش آموزان در مدارسی که این ممنوعیت وجود دارد به طور معناداری افزایش یافته است.

به گزارش ان بی سی، معلمان و والدین در فرانسه به مخالفت با این قانون پرداخته‌اند و به جای ممنوعیت کامل خواستار محدودیت استفاده از وسایل الکترونیکی شده‌اند.

کد خبر 395630

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha