همشهری‌آنلاین: دولت عراق از بازگشت حدود ۵۰ درصدِ آوارگان به خانه‌هایشان در مناطق آزاد شده و دستور نخست وزیر برای فراهم کردن خدمات‌رسانی در این مناطق خبر داد.

دبیرخانه کابینه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: تلاش‌های دولت برای رفع نیازهای اولیه و برقراری ثبات در مناطق آزاد شده به دست نیروهای دلاور عراقی از داعشی‌ها ادامه دارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: طبق دستور حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق باید ارائه خدمات اساسی در این مناطق به آوارگان تضمین شود تا آنها برای بازگشت به خانه‌هایشان اطمینان پیدا کنند، به همین دلیل نیز دستورهاي لازم در این خصوص به وزارت‌خانه‌ها، استانداری‌ها و کمیته‌های ویژه داده شده و خانواده‌های آواره برای بازگشت داوطلبانه و بدون اجبار به مناطقشان آزاد گذاشته شده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از سومریه نیوز، دبیرخانه دولت عراق در ادامه بیانیه خود تاکید کرد، ما قاطعانه هرگونه اجبار برای بازگشت آوارگان به خانه‌هایشان را تکذیب و تاکید می‌کنیم، هرگونه اظهاراتی در این خصوص از سوی هر طرفی مردود و مخالف با دستورهاي رئیس کابینه و دولت است. همچنین کمیته‌های ویژه به فعالیت‌های خود برای امدادرسانی به آوارگان با همکاری نهادهای سازمان ملل، دیگر نهادهای بین‌المللی و نهادهای جامعه مدنی ادامه می‌دهند.

کد خبر 395275

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha