همشهری‌آنلاین: صدها عراقی با انجام راهپیمایی اعتراضی خواستار صدور فتوایی از سوی آیت‌الله سیستانی برای مبارزه با فساد و محاکمه مفسدان در این کشور شدند.

 صدها عراقی با تجمع در مرکز شهر نجف در اعتراض به فساد مالی مسئولان تظاهرات کردند و با سر دادن شعارهایی از آیت‌الله العظمی سیدعلی سیستانی، مرجع عالی‌قدر عراق خواستند فتوایی برای مبارزه با مفسدان همانند فتوای جهاد کفایی برای مبارزه با داعش صادر کنند.

آیت‌الله العظمی سیستانی در ژوئن ۲۰۱۴ با صدور فتوای جهاد کفایی از تمامی کسانی که می‌توانستند سلاح به دست بگیرند برای مشارکت داوطلبانه در مبارز علیه گروه تروریستی داعش در شهر موصل و سایر مناطق عراق دعوت کرد.

یکی از معترضان در این تجمع در گفت‌وگو با آناتولی اظهار داشت: عراقی‌ها چند سال است به دلیل نقص شدید در خدمات عمومی در شرایط سختی به سر می‌برند. اکنون سوال اینجاست که با وجود درآمدهای بسیار حاصل از فروش نفت این پول‌ها کجا هزینه می‌شوند. مردم امروز از وعده‌های دروغین برای مبارزه با فساد خسته شده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از آناتولی ،در حال حاضر ساکنان مناطق مختلف عراق با کمبود شدید خدماتی چون آب آشامیدنی، خدمات بهداشتی و سایر خدمات شهری مواجه هستند.

دستگاه قضائی عراق در طول چند سال گذشته حکم‌های قضائی متعددی برای حبس مسئولان برجسته دولت‌های اخیر در عراق صادر کرده است اما تا امروز نتوانسته آنها را از کشورهایی که به آنجا گریخته‌اند، بازگرداند.

کد خبر 392798

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha