همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت بهداشت گفت: هرگونه دریافت و پرداخت خارج از صندوق بیمارستان‌ها، ممنوع و تخلف است و این تخلف برای بیمارستان‌های خصوصی، دولتی، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح تفاوتی ندارد.

سخنگوی وزارت بهداشت

به گزارش همشهري آنلاين، ایرج حریرچی در بازدید سرزده از بیمارستان‌های شهرستان بروجرد، افزود: بیمارستان شهید چمران بروجرد بیش از ۵۰ سال قدمت دارد که وضعیت ساختمانی و فضای فیزیکی آن، چندان مناسب نیست.

او از خیرین سلامت به دلیل مشارکت در توسعه حوزه سلامت شهرستان بروجرد، تقدير كرد و گفت: خیرین، بخش‌های قلب، اورژانس و درمانگاه جدید بیمارستان امام خمینی(ره) را ساخته‌اند که باید از آنها تشکر کنیم.

حریرچی افزود: دولت نیز در ساخت بیمارستان ۲۳۰ تختخوابی بروجرد، اقدامات مناسبی انجام داده و حدود ۵۰ تخت آن در دو بخش آماده شده و به مردم خدمات ارائه می‌دهد. همچنین سی ‌ تی ‌ اسکن این بیمارستان در حال نصب و راه‌ اندازی است و آگهی استخدام منتشر و حدود ۳۰۰ پرسنل برای این بیمارستان جذب می ‌شوند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تعداد پزشکان، متخصصان و نیروهای بهداشتی و درمانی بومی بروجرد در سایر نقاط کشور زیاد است. باید برنامه ‌ ریزی‌های لازم را به گونه‌ ای انجام دهیم که بیماری مردم بروجرد در شهرستان خودشان درمان شود و ارجاع بیماران به مرکز استان و سایر استان‌های کشور به حداقل ممکن رسد.

او یکی از مشکلات بخش‌های اورژانس بیمارستان‌های بروجرد را کمبود پزشک عمومی دانست و خاطر نشان کرد: در این زمینه باید تمهیدات لازم در ستاد وزارت بهداشت اندیشیده شود تا علی ‌ رغم کمبود پزشک عمومی در سراسر کشور، این مشکل شهرستان بروجرد برطرف شود.

کد خبر 394706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار