همشهری آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فردا (پنجشنبه ۱۴ دی) در غالب مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود، از فعالیت یک سامانه بارشی جدید از بعدازظهر جمعه در غرب کشور خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن پیش بینی شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، فعالیت سامانه بارشی امروز (چهارشنبه ۱۳ دی ماه) بیشتر در سواحل شرقی و مرکزی خزر، دامنه‌های شرقی البرز و شمال شرق کشور خواهد بود و از اواخر وقت امروز از کشور خارج می‌شود.

وی افزود: امروز در مناطق شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد و احتمال خیزش گرد و خاک در پاره‌ای از این مناطق وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز برای دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

به گفته وظیفه، فردا (پنجشنبه ۱۴ دی ماه) در غالب مناطق کشور جو پایداری حاکم می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: از بعد ازظهر جمعه مجددا فعالیت سامانه بارش‌زای دیگری از مناطق غربی دیگری آغاز می‌شود و از لحاظ تغییرات دما، روز چهارشنبه در نیمه شرقی کشور شش تا ۱۰ درجه کاهش خواهیم داشت. در سایر مناطق کشور نیز دما به صورت قابل ملاحظه‌ای نسبت به روز سه‌شنبه افزایش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به آسمان صاف تهران طی روز پنجشنبه اظهار کرد: دمای تهران در این روز بین ۱۳ و سه درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان تهران روز جمعه (۱۵ دی‌ماه) صاف تا کمی ابری، گاهی وزرش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۳ و دو درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 394480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار