پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: مجوز فروش تسلیحات سبک خاص و سلاح‌های کوچک از شرکت‌های آمریکایی به اوکراین صادر شده است.

سوابق موجود در وزارت خارجه آمریکا نشان می‌دهد اوکراین سال‌هاست این‌گونه سلاح‌های کوچک را از آمریکا خریداری می‌کند، که قبل و بعد از الحاق شبه جزیره کریمه از اوکراین به خاک روسیه بوده است.

به گفته هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا این وزارت‌خانه، کنگره را از این تصمیم مطلع ساخته و تاکید کرد که دولت آمریکا  اجازه می‌دهد تا اوکراین از کارخانه‌های آمریکایی خرید داشته باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از آشوشیتدپرس، ناوئرت گفت: در دوران دو رئیس‌جمهور پیشین آمریکا دولت واشنگتن مجوزهای فروش برای اوکراین صادر کرده بود، بنابراین این مساله جدیدی نیست. این مجوز تسلیحاتی در دسته‌بندی مثل سلاح‌های اتوماتیک و شبه اتوماتیک، سلاح‌های کالیبر 50 را شامل می‌شود. این سلاح‌ها همچنین شامل صداخفه‌کن و موارد دیگر است.

ناورد گفت: دولت آمریکا مستقیما تجهیزات دفاعی کشنده در اختیار اوکراین قرار نمی‌دهد. صادرکنندگان آمریکایی می‌توانند برای فروش تجاری مستقیم در هر زمانی درخواست دهند و این درخواست‌ها از سوی وزارت خارجه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کد خبر 393261

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha