همشهری آنلاین: پلیس ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز با یورش به ۱۳۶۰ مکان و واحد تجاری، ۳۰۰ مهاجر غیرقانونی را بازداشت و صاحبان کسب و کار را به دلیل به کار گرفتن مهاجران غیرقانونی۱۰۰ میلیون دلار جریمه کرد.

مقامات اداره مهاجرت آمریکا اعلام کردند روز جمعه ۱۳ بهمن (۲ فوریه) به ۷۷ شرکت بازرگانی که به قوانین مهاجرتی در رابطه با منع استخدام مهاجران غیرقانونی بی‌تفاوت بوده و در کسب و کار خود آنان را به کار گرفته بودند، یورش برده تا مهاجران فاقد مدارک هویتی را بازداشت کنند.

به گزارش یورونیوز پلیس آمریکا در سال ۲۰۱۷ نیز با یورش به ۱۳۶۰ مکان و واحد تجاری، ۳۰۰ مهاجر غیرقانونی را بازداشت و صاحبان کسب و کار را به دلیل به کار گرفتن مهاجران غیرقانونی۱۰۰ میلیون دلار جریمه کرد.

یورش‌های اخیر پلیس اما در شهرهای سان فرانسیسکو، ساکرامنتو و سان خوزه در ایالت کالیفرنیا و به دنبال اجرای قانون جستجو برای یافتن مهاجران غیرقانونی و بازداشت آنان و از آغاز سال جاری میلادی صورت می گیرد.

مدیران شرکت‌های بازرگانی می گویند برنامه اخراج مهاجران غیرقانونی به کسب و کار آنان ضربه‌های مهلکی وارد خواهد کرد.

مقامات مهاجرتی ایالات متحده به تازگی سیاستی را اتخاذ کرده‌اند که به مجریان قانون اجازه می‌دهد تا با ورود به دادگاه‌ها، افراد فاقد مدارک هویتی را بازداشت کنند. دادگاه‌ها پیش‌تر«پناهگاهی» برای این افراد بود و زمانی که آنان برای ادای شهادت و یا شکایت به دادگاه مراجعه می‌کردند پلیس اجازه دستگیری آنان را نداشت.

فرمان‌های ضدمهاجرتی دونالد ترامپ که یکی از بحث برانگیز‌ترین اقدامات او در یک سال گذشته محسوب می‌شود تا کنون به اشکال مختلف صادر شده‌ ولی بارها و با استدلال‌های مختلف توسط دادگاه‌های آمریکا به حالت تعلیق درآمده است.

کد خبر 397437

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha