مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک متخصص گوش و حلق و بینی گفت: درمان سینوزیت با آنتی‌بیوتیک موضعی امکان پذیر نیست.

سینوزیت

محمد پورحاجی غلامی در گفتگو با مهر درباره شایعات پزشکی درباره درمان سینوزیت اظهارداشت: : شستشوی بینی با سرم و پنی‌سیلین بر درمان سینوزیت تاثیری ندارد. می‌گویند برای درمان سینوزیت، پنی‌سیلین ۸۰۰ را با سرم فیزیولوژی مخلوط کنید و روزی پنج‌بار حلق و بینی را با آن شستشو بدهید و یا آنتی بیوتیک را بخور دهید اما ما هیچ گونه درمان موضعی برای بینی و درمان سینوزیت نداریم.

وی افزود: درمان سینوزیت فقط از طریق درمان داروهای خوراکی و تزریقی امکان پذیر است و شست‌شوی بینی با پنی‌سیلین نوعی درمان موضعی محسوب می‌شود که هیچگونه اثری ندارد.

پورحاجی غلامی تصریح کرد: درمان روتین سینوزیت برای بیماران سرپایی به صورت خوراکی و برای بیماران بستری به صورت تزریقی انجام می‌گیرد.

این متخصص گوش و حلق و بینی ادامه داد: هم اکنون آنتی بیوتیک‌های موضعی برای گوش در داروخانه‌ها موجود است اما برای بینی چنین دارویی وجود ندارد.

پورحاجی غلامی درباره ی آلودگی هوا اظهار کرد: توصیه در این زمینه اقداماتی مقطعی محسوب می‌شود. تا وقتی که مشکل سوخت و خودروهای آلاینده حل نشود این شرایط ادامه دارد.

این متخصص گوش و حلق و بینی تاکید کرد: افرادی که مشکلات قلبی و ریوی دارند حتی الامکان از خانه بیرون نروند زیرا آلودگی هوا مشکلات آنان را تشدید می‌کند.

وی با تاکید به مصرف شیر و مواد دارای آنتی ‌اکسیدان، گفت: ماسک‌های استاندارد نیز می‌توانند تا حدودی کمک کننده باشند.

پورحاجی غلامی درباره اینکه چرا به هنگام آلودگی هوا مدارس و ادارات با هم تعطیل نمی‌شوند، اظهار کرد: آلودگی هوا برای افرادی که در سنین رشد هستند به مراتب خطرناک تر است، اگرچه برای افراد بزرگسال نیز که مشکلات قبلی دارند خطرات جدی را به دنبال داشته و حتی احتمال مرگ هم در این افراد وجود دارد.

کد خبر 393111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار