همشهری‌آنلاین: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جریان سخنرانی خود درباره شبکه خبری سی.ان.ان و خبرهایش در ارتباط با پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ گفت که این شبکه خبری باید به‌خاطر دو سال گذشته عذرخواهی کند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفت: از شبکه سی.ان.ان به‌خاطر تصحیح یکی از گزارش‌هایش مربوط به پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا تشکر می‌کنم اما باید بابت دو سال گذشته عذرخواهی کند.

اوایل روز جمعه 17 آذر، سی.ان.ان مطلبی را در تصحیح یکی از گزارش‌های مربوط به این پرونده درباره اسنادی که دونالد ترامپ جونیور، پسر رئیس‌جمهور آمریکا از ویکی لیکس گرفته بود، منتشر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از هیل، در گزارش اصلی سی.ان.ان آمده بود که پسر بزرگ ترامپ ایمیلی را در چهارم سپتامبر 2017 و پیش از آن‌که ویکی لیکس آن اسناد را علنی کند، دریافت کرده است. اما سایر رسانه‌های خبری گزارش دادند که پسر بزرگ ترامپ و سایر مقام‌های کمپین انتخاباتی او ایمیلی را که به اسناد ویکی لیکس در 14 سپتامبر اشاره دارد و پس از آن‌که این اسناد منتشر شد، دریافت کرده‌اند.

سی.ان.ان در توضیحی خبر اولیه خود را تصحیح کرد، تیتر خبر اولیه را تغییر داد، توییت پسر بزرگ ترامپ را از خبر اولیه حذف و به اشتباهش اذعان کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا از این رویداد و همچنین گزارش اشتباه شبکه خبری ABC برای جدیدترین حمله‌اش به رسانه‌های خبری استفاده کرد.

او جمعه شب در فلوریدا گفت: آنها باید از ما عذرخواهی کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین برایان راس، رئیس شبکه خبری ABC را مورد انتقاد قرار داد و او را فردی متقلب خواند.

برایان راس در گزارشی روی آنتن گفته بود که مایکل فلن، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا آماده است که شهادت دهد ترامپ ، او را در جریان رقابت‌های انتخاباتی مامور کرده تا با مقام‌های روس در ارتباط باشد.

این شبکه خبری بعدا اصلاحیه‌ای منتشر و اعلام کرد که ترامپ پس از انتخابات و پیش از مراسم تحلیفش این درخواست را داده است.

ترامپ با اشاره به خطای این شبکه خبری گفت: آنها باید راس را به‌خاطر آنچه که نوشته و گفته، اخراج کنند.

کد خبر 391884

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی