همشهری‌آنلاین: سایت خبری ایلاف وابسته به عربستان به نقل از منابعی خاص مدعی شد، قطر در سی و هشتمین نشست شورای همکاری خلیج فارس شرکت خواهد کرد. و تمیم بن حمد آل ثانی،‌ امیر قطر به صباح الأحمد الجابر الصباح، امیر کویت تعهد داده در این نشست رسما از سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان عذرخواهی کند.

سي و هشتمين نشست شوراي همكاري خليج‌فارس در روزهای پنجم و ششم دسامبر جاری(14 و 15 آذر) در کویت برگزار خواهد شد،

ايلاف، سایت خبری وابسته به عربستان مدعی شد، در سی و هشتمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس كه در کویت برگزار خواهد شد، تحولی بزرگ و مهم در سطح سیاسی کشورهای حوزه خلیج فارس رقم خواهد خورد.

این سایت به نقل از منبعی کویتی مدعی شد تميم بن حمد ال‌ثاني، امیر قطر در این نشست در برابر رسانه‌ها عذرخواهی کرده و با تمامی پادشاهان و شاهزادگان حاضر دست می‌دهد.

این ادعاها هنوز از سوی هیچ یک از مسئولان دو کشور عربستان و قطر تایید یا تکذیب نشده‌اند.

کویت تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا با برگزاری این نشست، رویکردهای رهبران کشورهای عضو را به یکدیگر نزدیک ساخته و همه آنها را برای حل بحران فعلی منطقه خلیج فارس پای میز مذاکرات بیاورد.

به گزارش ایسنا، منبع مذکور اظهار داشت: گروه‌های مختلف متعهد به حضور در این نشست و تلاش برای حل بحران فعلی شده‌اند اما امیر کویت بر این باور است تا زمانی که کارها آن‌گونه که باید انجام نشوند، تضمینی برای موفقیت کامل این تلاش‌ها وجود ندارد، اگر موفقیت حاصل نشود، باید بی‌طرف ماند و هیچ اقدامی در آینده در این چارچوب انجام نخواهد شد.

برگزاری نشست سران در تاریخ اعلام شده قطعی نبوده و احتمال تغییر امور در هر لحظه‌ای وجود دارد.

کد خبر 391130

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها