همشهری‌انلاین: رجب طیب اردوغان،رئیس جمهور ترکیه و هیات همراهش پس از ترک کویت در سفری رسمی وارد فرودگاه بین‌المللی حمد در دوحه قطر شدند.

خالد بن محمد العطیه، وزیر مشاور قطر در امور دفاعی و معاون نخست‌وزیر این کشور، سالم بن مبارک آل شافی و فکرت اوزر، سفیر ترکیه در قطر برای استقبال از رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و هیات همراهش در فرودگاه حمد حضور یافتند.

قرار است تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و اردوغان نشست دور سوم کمیته عالی استراتژیک دو کشور را امروز چهارشنبه 24 آبان در دفتر امیر قطر در دوحه برگزار کنند.

کمیته مذکور در دوم دسامبر ۲۰۱۵ اولین نشست خود را در دوحه با ریاست مشترک اردوغان و امیر قطر برگزار کرد، در این نشست ۱۵ توافقنامه میان دو کشور به امضا رسید.

 نشست دوم این کمیته نیز در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۶ در شهر ترابزون ترکیه برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی قطر (قنا)،قرار است اردوغان و امیر قطر در نشست امروز به بررسی راه‌های تقویت همکاری‌های دوجانبه و استراتژیک دو کشور و نیز آخرین تحولات منطقه بپردازند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از فکرت اوزر اعلام کرد، قرار است در این نشست ۱۰ توافقنامه همکاری و یادداشت تفاهم در زمینه‌های حیاتی، اقتصادی و فرهنگی به امضا برسد که از جمله آنها توافقنامه حمایت از سرمایه‌گذاری‌ها و توافقنامه بندر حمد و بنادر ترکیه و نیز توافقنامه‌ای در زمینه رسانه، کشاورزی و گردشگری است.

این دومین سفر اردوغان به قطر از زمان آغاز بحران در منطقه خلیج فارس است.

اردوغان از ۱۳ تا ۱۵ نوامبر(22 تا 24 آبان) جاری سفرهایی به روسیه، کویت و قطر داشت.

کد خبر 388607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار