همشهری‌آنلاین: مقام‌های ایتالیا تحقیق درباره علت مرگ ۲۶ دختر نوجوان ۱۴ تا ۱۸ ساله که اجسادشان در آب‌های دریای مدیترانه پیدا شد، آغاز کردند.

مسئولان ايتاليا حدس مي‌زنند این دخترهاي نوجوان مهاجرانی بودند که از کشورهای نیجر و نیجریه و از مسیر لیبی رهسپار اروپا بوده‌اند.

به گفته رئیس پلیس شهر سالرنو در ایتالیا، پليس مشغول بررسي اين است كه آيا اين دختران شکنجه شده‌اند یا مورد سوء‌استفادۀ جنسی قرار گرفته‌اند.

تنها طی دو روز شنبه 13 و یکشنبه 14 آبان نیروهای امداد، چهار عملیات نجات مختلف را در آب‌های مدیترانه انجام دادند که اجساد این دختران نیز در جریان این عملیات‌ها کشف شد.

گروه‌های نجات، پیکر بی‌جان آنها را در نزدیکی یک قایق لاستیکی شناور روی آب پیدا کردند.

به گزارش اينديپندنت بدن‌هاي بي‌جان اين دختران را يك كشتي نيروي دريايي اسپانيا كه در جريان امدادرساني همكاري مي‌كرد به ساحل آورد.

روز دوشنبه پلیس ایتالیا دو مرد را که اتباع کشورهای لیبی و مصر بودند به اتهام قاچاق انسان دستگیر کرد،

به گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت، از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون دو هزار و 839 مهاجر در مسیر مدیترانه کشته شده است. بیش از ۱۵۰ هزار نفر اما توانسته‌اند خود را به خاک اروپا برسانند.

ایتالیا در ماه اوت و در پی توافق ایجاد شده میان وزارت کشور این کشور و دولت مستقر در شهر طرابلس، دو کشتی نظامی را به لیبی فرستاد تا نیروهای گارد ساحلی لیبی را در زمینۀ چگونگی مبارزه با شبکه قاچاق انسان آموزش دهند.

به گفته گروه‌هاي حقوق‌بشري در روزهاي اخير دو هزار و 500 مهاجر از دريا نجات داده شده‌اند كه آن را به يكي از دوره‌هاي خاص و پرفشار امدادرساني در دريا بعد از توافق ايتاليا با ليبي براي كاهش فعاليت قاچاق‌چيان انسان در اين كشور ،تبديل كرده‌است.

کد خبر 387817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار