همشهری‌آنلاین: کره شمالی گفت: "هیچ‌کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند این پیرمرد دیوانه کاخ سفید که عقلش را از دست داده کِی جنگ هسته‌ای را آغاز خواهد کرد."

روزنامه رودونگ سينيمون، نشریه رسمی دولت کره شمالی ترامپ را یک "پیرمرد دیوانه" خواند که قصد آغاز یک جنگ هسته‌ای را دارد.

این رسانه ترامپ را به تشدید تنش‌ها میان دو کشور تا حد نهایت متهم کرد.

روزنامه رودونگ سینیمون وعده داد: در پاسخ به "اظهارات احمقانه" دونالد ترامپ در سفر به ژاپن دست به یک "تلافی بی‌رحمانه" خواهد زد.

دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمريكا در سفر به توکیو گفته بود: ما در حال کار برای مقابله با تهاجم‌هاي خطرناک حکومت کره شمالی هستیم.

کره شمالی هشدار داد، در پاسخ به سفر دو روزه دونالد ترامپ به کره‌ جنوبی قدرت هسته‌ای خود را تقویت خواهد کرد و از سلاح هسته‌ای برای دفاع از خود در مقابل رزمایش‌های آمریکا استفاده می‌کند.

به گزارش ایسنا، رودونگ سینمون گفت: تا زمانی که آنها اقدام‌هاي خصمانه را علیه ما ادامه می‌دهند ما هرچه بیشتر شمشیر هسته‌ای و ارزشمند عدالت خودمان را تقویت کرده و با سلاح‌های هسته‌ای از حاکمیت و عدالت خود دفاع خواهیم کرد.

همچنین این رسانه کره شمالی تاکید کرد: آمریکا با فرستادن سه ناو هواپیمابر هسته‌ای برای انجام رزمایش مشترک با کره‌ جنوبی تنش‌ها را در شبه جزیره کره تا سطح شدیدی بالا برده است.

همچنین این روزنامه نوشت: تهدیدهای آمریکا به بسیج سلاح‌های راهبردی هسته‌ای "احمقانه" هستند و کره شمالی به تقویت "قدرت عدالت" برای جلوگیری از حمله‌ها ادامه خواهد داد.

این گزارش بعد از آن منتشر شد که آمریکا اعلام کرد، ناو هواپیمابر "یواس‌اس رونالد ریگان" در رزمایش مشترکی با کشتی‌های جنگی ژاپن و هند در نزدیکی منطقه شرکت کرده است و بعد از آن به جمع دو ناو هواپیمابر قبلی آمریکا در غرب اقیانوس آرام یعنی ناو "یواس‌اس نیمیتز" و ناو "یواس‌اس تئودور روزلت" خواهد پیوست.

در عین حال نگرانی‌هایی مطرح شده مبنی بر این‌که کره شمالی در تدارک برای دست زدن به یک آزمایش هسته‌ای دیگر در زمان سفر ترامپ به کره‌ جنوبی است.

سازمان اطلاعات کره‌ جنوبی نیز فعالیت‌هایی را در محل تاسیسات موشکی کره شمالی تشخیص داده که حاکی از تدارک برای یک پرتاب آزمایشی هستند.

روزنامه رودونگ سينيمون نوشت: "هیچ‌کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند که ترامپ کِی دست به یک اقدام غیرمحتاطانه خواهد زد. تنها راه برای مهار اقدام‌هاي بی‌پروای او، رام کردنش با قدرت فیزیکی مطلق است. در صورتی که آمریکا قضاوت غلطی درمورد سرسختی اراده کره شمالی داشته و جرات به دست زدن به یک اقدام غیرمحتاطانه کند، کره شمالی مجبور به انجام یک مجازات قاطع و بی‌رحمانه و بسیج همه نیروهایش علیه آمریکا خواهد شد."

کد خبر 387710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =