همشهری آنلاین: کره شمالی خواستار توقف آنچه تحریم‌های بی‌رحمانه علیه این کشور از جانب جامعه بین‌الملل دانست، شد.

کره‌شمالی تحریم‌های آمریکا را نسل کشی خواند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کره شمالی اعلام کرد که تحریم‌های بی‌رحمانه پس از آخرین آزمایش اتمی این کشور در ماه‌های اخیر از جانب جامعه بین‌الملل نسل کشی محسوب می شود.

هیئت کره شمالی در مقر سازمان ملل در ژنو در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز تحریم‌های تحت رهبری آمریکا و اقدامات علیه کره شمالی نقض مداوم حقوق بشر و نسل کشی علیه مردم این کشور است.

این هیئت در بیانیه خود ادامه داد: این تحریم‌ها از جانب جامعه بین‌الملل علیه کره شمالی تهدید کننده جان مردم و نقض حقوق بشر در تمامی موارد محسوب می‌شود.

هیئت پیونگ یانگ اعلام کرد، تحریم‌ها برخی کشورها را بر آن داشته تا مانع از کمک‌های پزشکی و دارویی و برخی امدادرسانی‌ها برای کودکان و مادران در کشور شوند.

این هیئت افزود: باید تمامی انواع تحریم‌ها به طور کامل و فوری برداشته شوند.

این درخواست‌ها برای توقف سریع تحریم‌ها علیه کره شمالی در حالی مطرح شده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در آستانه آغاز سفر خود به آسیا از جمله چین، کره جنوبی و ژاپن به منظور کمک گرفتن از این کشورها برای اعمال فشار بیشتر علیه کره شمالی برای متوقف کردن بحران اتمی است.

جامعه بین‌الملل پس از آن اعمال فشارهای خود علیه کره شمالی را افزایش داد که پیونگ‌یانگ ششمین و قدرتمندترین آزمایش اتمی خود را در سوم سپتامبر سال جدید میلادی انجام داد.

ماه گذشته میلادی آمریکا به صورت یکجانبه تحریم‌های را علیه هفت شخصیت حقیقی و سه شخصیت حقوقی کره شمالی اعمال کرد و گفت که اینها نقض کننده حقوق بشر از جمله کار اجباری هستند.

کره شمالی نیز در واکنش اعلام کرده که این تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی و بخش‌های اصلی اقتصادی پیونگ‌یانگ را هدف قرار داده و نقض کننده حقوق بشر شهروندان این کشور محسوب می‌شود.

کد خبر 387266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =