همشهری‌آنلاین: اشرف غنی، رئیس‌ جمهور افغانستان در حکمی ورود کامیون‌های پاکستانی به کشورش را ممنوع کرد؛ اقدامی که به معنای کار و موقعیت شغلی بیشتر برای شرکت‌های حمل و نقل افغان محسوب می‌شود.

 وزارت حمل و نقل افغانستان اعلام کرد: اشرف غنی، رئیس‌جمهور این کشور در حکمی ورود کامیون‌های پاکستانی به افغانستان را ممنوع کرد. این کامیون‌ها تنها اجازه دارند تا نزدیکی مرز افغانستان بیایند.

به گفته این وزارتخانه کامیون‌های پاکستانی مجبور خواهند بود تا بار خود را خالی کرده و آنها را به کامیون‌های افغان منتقل کنند.

تاکنون کامیون‌های پاکستانی اجازه داشتند از مرزهای "ترخم" و "سپین بولدک" وارد افغانستان شوند و کالاهای خود را از طریق این مرزها به کشورهای آسیای مرکزی منتقل کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری طلوع،سخنگوی وزارت حمل و نقل افغانستان گفت: توافق تجاری افغانستان و پاکستان (APTA) منقضی شده است. تا به حال پاکستان اجازه نمی‌داد کامیون‌های افغان وارد خاکش شوند در نتیجه ما نیز همین کار را انجام می‌دهیم و پس از آن‌که کامیون‌های پاکستانی در مرز بار خود را خالی کردند کامیون‌های افغان این کالاها را به بنادر حیرتان و شیرخان حمل خواهند کرد.

در همین حال تعدادی از مقام‌هاي شرکت‌های حمل و نقل افغانستان گفتند: دولت باید هرچه سریع‌تر این حکم را اجرا کند.

آنها افزودند: تاکنون پاکستان اجازه نمی‌داد کامیون‌های افغان از مرزش عبور کنند و اما کامیون‌های پاکستانی اجازه ورود به افغانستان را داشتند.

مدیر یکی از این شرکت‌های حمل و نقل گفت: با این اقدام بسیاری از مردم فرصت‌های شغلی به دست می‌آورند و شرکت‌های حمل و نقل نیز فرصت‌های کاری به دست خواهند آورند. در حال حاضر هیچ کاری برای شرکت‌های حمل و نقل وجود ندارد و رانندگان در خانه به سر می‌برند.

وزارت حمل و نقل افغانستان همچنین افزود: ما به زودی قراردادهای حمل و نقلی با تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان امضا خواهیم کرد و بر مبنای این توافقنامه‌های جدید کامیون‌های افغان اجازه خواهند داشت تا وارد این سه کشور شوند.

کد خبر 386011

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی