همشهری آنلاین: رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مسائلی که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت، در مجموع نشان داد که درباره مولفه‌های اصلی وفاق وجود دارد و لازم است دولت هرچه سریع‌تر لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند تا مسیر تصویب آن طی شود.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در ابتدای نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تشریح مسائل مورد بحث در جلسه دو ساعته غیرعلنی صبح امروز نمایندگان با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در این جلسه غیرعلنی که با حضور آقای نوبخت برگزار شد، درباره مسائل بودجه‌ای صحبت کردیم و نکاتی که باید در بودجه امسال مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: نکته مهمتر این‌که در این جلسه درباره این صحبت کردیم که نظام بودجه‌ریزی کشور در سال جاری باید بر اساس چه مبانی و اصولی باشد که آقای نوبخت توضیحاتی ارائه کرده و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نمایندگان نیز نظرات خود را بیان کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسائلی که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت، در مجموع نشان داد که درباره مولفه‌های اصلی وفاق وجود دارد و لازم است دولت هرچه سریع‌تر لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند تا مسیر تصویب آن طی شود.

همچنين به گزارش مهر، رئیس مجلس شورای اسلامی نامه رئیس‌جمهور مبنی بر معرفی وزرای پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری و نیرو را اعلام وصول کرد و گفت: یکشنبه هفته آینده جلسه رأی اعتماد برگزار خواهد شد.

در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی نامه رئیس‌جمهور برای معرفی وزرای پیشنهادی نیرو و علوم اعلام وصول شد.

متن کامل این نامه که توسط لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قرائت شد، به شرح زیر است:

«در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی به پیوست، شرح‌حال و برنامه دکتر رضا اردکانیان و جناب آقای منصور غلامی برای اخذ رأی‌ اعتماد برای وزارتخانه‌های نیرو و علوم و تحقیقات به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌گردد».

لاریجانی این نامه را اعلام وصول کرد و گفت: برنامه‌ها و شرح‌حال وزرای پیشنهادی تکثیر و در اختیار نمایندگان قرار خواهد گرفت و یکشنبه هفته آینده بررسی رأی اعتماد به این دو بزرگوار در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

کد خبر 385855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =