همشهری آنلاین: رئیس جمهور روسیه در نظر دارد تا با قانونی جدید بخشی از هزینه‌های درمانی را مردم پرداخت کنند.

پزشک

به گزارش ایسنا به نقل از ودوموستی، ولادیمیر پوتین گفت: هر فردی باید مسئولیت سلامتی خود را بر عهده بگیرد و دولت باید فکر کند که چه نوع خدمات پزشکی به شهروندان روسی رایگان ارایه شود.

در بررسی‌های صورت گرفته در زمینه خدمات درمانی در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ میلادی، مشخص شد که ۴۱ درصد مردم خواهان پرداخت هزینه‌های درمانی برای بهره‌مندی از خدمات پزشکی باکیفیت بالا و مراقبت‌های پزشکی مطلوب هستند.

ارایه تمام خدمات پزشکی در روسیه همانند دوران کمونیستی شوروی سابق همچنان رایگان است. با این حال به دلیل پایین بودن دستمزدهای کادر درمانی و تسلط کامل دولتی بر بیمارستان‌ها، پروسه‌های درمانی بسیار بی‌کیفیت هستند که در سال‌های اخیر باعث نارضایتی مردم شده است.

همچنین بسیاری از بیماران در روسیه ترجیح می‌دهند که از درمانگاه‌های خصوصی با هزینه شخصی خود استفاده کنند و یا برای درمان به کشورهای اروپایی سفر کنند تا نتیجه مطلوب‌تری از روند بهبودی خود بگیرند.

از سوی دیگر به دلیل بیمه رایگان عمومی، عملا شرکت‌های بیمه در این کشور نقشی در روند افزایش کیفیت خدمات درمانی و ارتقای سلامت جامعه ندارند.

به نظر می‌رسد سرانجام دولت روسیه به این ننتیجه رسیده که ادامه سیستم بیمه رایگان خدمات درمانی و روش اداره دولتی مراکز درمانی با بودجه‌های حداقلی دولتی، کمکی به افزایش کیفیت سلامت جامعه نمی‌کند. با این حال تاکنون راهکار اجرای قانون جدید درمانی در روسیه مشخص نیست.

کد خبر 385614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار