همشهری‌آنلاین: هیلاری کلینتون ،وزیر خارجه پیشین آمریکا و رقیب دونالد ترامپ در انتخابات گذشته مجددا تاکید کرد، باوجود آن‌که دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا او را ترغیب کرده است اما دیگر در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نمی‌شود.

 هیلاری کلینتون، نامزد پیشین دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ آمریکا در مصاحبه با رادیو بی‌بی‌سی۴ در پاسخ به این سوال که آیا مجددا برای ورود به کاخ سفید تلاش خواهد کرد یا خیر گفت: نه دیگر نامزد نمی‌شوم.

به گزارش ایسنا،کلینتون تاکید کرد، او همچنان به نظارت و انتقاد از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ادامه خواهد داد و معتقد است که صدای او "دو چندان" خواهد شد چرا که در انتخابات شرکت نمی‌کند.

این اولین باری نیست که بانوی اول سابق آمریکا تاکید می‌کند دیگر برای رسیدن به پست ریاست‌جمهوری تلاش نخواهد کرد اما دلیل طرح این پرسش این بود که اخیر ترامپ ابراز تمایل کرده است که مجددا با او رقابت کند.

ترامپ عصر دوشنبه در کنفرانس خبری کاخ سفید گفت: اوه، امیدوارم هیلاری نامزد شود. آیا قرار است شرکت کند؟ امیدوارم. هیلاری، لطفا دوباره در انتخابات شرکت کن.

ترامپ با کسب ۳۰۶ الکترال کالج توانست کلینتون را با ۲۳۲ کالج انتخاباتی در نوامبر ۲۰۶ شکست دهد. با این حال کلینتون با کسب حدود ۲.۹ میلیون رای توانست آرای مردمی را از آن خود کند.

کد خبر 385541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =