همشهری‌آنلاین: براساس گزارش‌های منتشر شده در نخستین سال از دور نخستِ ریاست جمهوری دونالد ترامپ، جو بایدن، معاون رئیس‌ جمهور سابق آمریکا در مسیر نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی گام برمی‌دارد.

گزارش شده جو بایدن که پس از فوت پسرش به علت سرطان مغز تصمیم گرفت تا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ میلادی نامزد نشود، در حال حاضر به صورت خصوصی به نزدیکان خود گفته فکر می‌کند او تنها دموکراتی‌ است که می‌تواند ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی شکست دهد.

بايدن می‌داند که این چالش مستلزم چه چیزی است و خودش را نیز یک سیاستمدار باتجربه با توانایی رفع شکاف‌های بزرگ در سراسر کشور و در حزب دموکرات می‌داند.

به گزارش ایسنا به نقل از پولتیکو، یکی از منابع نزدیک به جو بایدن گفت: بایدن به شدت به سرنوشت احترام می‌گذارد چراکه در برخی موارد مساله کاملا به سرنوشت و برنامه‌ریزی مربوط است.

بایدن از زمانی که خودش و باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از کاخ سفید خارج شده‌اند همچنان در سیاست باقی ماند و در مکان‌های مختلف در سراسر آمریکا به سخنرانی پرداخته که در جریان آنها انتقادهاي تندی را از ترامپ مطرح کرده است.

او همچنین در جریان این سخنرانی‌ها اظهارات تندی را در رابطه با هیلاری کلینتون،‌ نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی مطرح کرد و گفته فکر نمی‌کند کلینتون نامزد خوبی برای ریاست جمهوری بوده باشد.

بایدن تاکنون به طور آشكار هیچ اشاره‌ای به این‌که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ نامزد خواهد شد یا خیر نکرده و همین امر سبب گمانه‌زنی‌هایی در این رابطه شده که شاید او برنامه‌های اعلام نشده‌ای داشته باشد.

کد خبر 388043

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار