همشهری آنلاین: گروهی با نردبان فراکسیون امید به مجلس وارد شدند اما با دیگران همراه گشتند به همین دلیل در آینده‌ای نزدیک لیست اعضای فراکسیون امید را اعلام می‌کنیم

عارف

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در دیدار با اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه با مرور نقش‌آفرینی جوانان در ادوار مختلف قبل و بعد از انقلاب اسلامی، گفت:اگر گفته شود جوانان در همه رویدادهای مهم انقلاب نقش محوری و کلیدی داتشند سخن گزافی نیست.

  • در دهه ۶۰ جوان ۲۵ ساله وزیر می‌شد ولی در دهه ۹۰ می‌گویند پوستر بچسباند

وی با یادآوری حضور جوانان در سمت‌های مدیریتی در دهه ۶۰ اظهار داشت: در دهه ۶۰ جوان ۲۵ ساله در سمت وزارتی قرار می‌گرفت اما اکنون در دهه ۹۰ نقش جوانان به پوستر چسبانی تقلیل یافته است. چگونه آن زمان یک جوان می‌توانست وزیر شود ولی در مقطع فعلی برای سپردن پست‌های مدیریتی به جوانان اما و اگر می‌آورند؟ در دوران دفاع مقدس اکثر فرماندهان جنگ را جوانان تشکیل می‌دادند و در کارها هم بسیار موفق بودند.

  • معاونت امور جوانان رئیس‌جمهور تشکیل شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه متاسفانه از توانمندی جوانان غافل شدیم، تصریح کرد: آقای روحانی در دولت اول خود به دلیل آنچه که دوری از آزمون و خطا برای اداره کشور عنوان کرده بود، نگاه‌شان بیشتر به نسل اولی‌ها محدود شد. در دولت دوم ایشان انتظار است توجه جدی در بکارگیری جوانان در سطوح مختلف مدیریتی را داشته باشند و معاونت امور جوانان رئیس‌جمهور به مانند معاونت امور اقتصادی تشکیل شود.

  • برای حضور جوانان در عرصه مدیریتی باید هزینه بدهیم

عارف با تاکید بر اینکه باید برای حضور جوانان در عرصه مدیریتی هزینه بدهیم، خاطرنشان کرد: اگر جوانان بعد از حوادث ۸۸ که فضای سکون و بی‌تحرکی را در فضای سیاسی کشور شاهد بودیم به میدان نمی‌آمدند حماسه خرداد ۹۲ شکل نمی‌گرفت به همین دلیل معتقدم باید قدردان جوانان بود و حضور این قشر تأثیرگذار در عرصه مدیریتی کشور باید به صورت یک مطالبه مطرح و پیگیری شود.

  • وزرا به وعده داده شده در بکارگیری جوانان و زنان عمل کنند

وی تاکید کرد: با اکثر وزرای دولت دوم آقای روحانی که صحبت می‌کردم حضور جوانان، زنان و اقوام در سمت معاونت‌ها و سایر سمت‌های مدیریتی وزارتخانه متبوع آنها را یاددآوری می‌کردم و امیدوارم وزرا به وعده‌هایی که در این خصوص دادند، عمل کنند.

  • ۲ گروهی که می‌خواهند فراکسیون امید را به حاشیه ببرند

نماینده مردم تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد فراکسیون امید که مورد سؤال یکی از حاضرین در جلسه بود اشاره کرد و ابراز داشت: از همان ابتدای تشکیل فراکسیون امید دو گروه تلاش کردند فراکسیون امید را به حاشیه ببرند. یک گروه افرادی بودند که تلاش کردند با شبیه‌سازی با یکی از ادوار مجلس، تشکیل فراکسیون امید را به زعم خود در راستای ضدیت با نظام و تعبیرات بی‌ربطی از این دست القاء کنند. گروه دوم هم کسانی بود که با نردبام لیست امید وارد مجلس شدند و با همسو شدن با گروه اول و به بهانه آنچه دوری از تندروی نامیدند راه‌شان را از ما جدا کردند در حالی که منش و روش اعضای فراکسیون امید نشان داد هیچ میانه‌ای با تندروی ندارد و به دنبال مطالبات به حق مردم هستند و همواره به شعار اصلی خود که امید، آرامش و رونق اقتصادی است پایند است.

  • در آینده‌ای نزدیک لیست اعضای فراکسیون امید اعلام می‌شود

عارف ادامه داد: اگر تاکنون در انتشار نام اعضای فراکسیون امید تعللی صورت گرفت به خاطر ملاحظه حال برخی افراد بود که در جلسات خصوصی برخی ملاحضات شخصی را مطرح می‌کردند ولی در آینده‌ای نزدیک لیست اعضای فراکسیون امید اعلام می‌شود.

  • واژه «اعتدال» نباید به معنای کوتاه آمدن یا سازش تعبیر شود

وی «اعتدال» را یک رویکرد دانست و با بیان اینکه شخصاً تلاش کردم فعالیت‌هایم رویکرد اعتدالی داشته باشد، عنوان کرد: واژه «اعتدال» نباید به معنای کوتاه آمدن یا سازش تعبیر شود. کشور ما همیشه از افراطی‌گری آسیب دیده است و بسیار خوشحالم که جوانان ما در دهه ۹۰ به موضع اعتدالی روی آوردند.

  • تریبونی شدن اختلافات مسئولان به آرامش کشور لطمه می‌زند

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان شعار «آرامش و امید» را ریشه در اعتدال دانست و یادآور شد: کشور ما بیش از هر زمان دیگر به آرامش نیاز دارد. تریبونی شدن اختلافات مسئولان به آرامش کشور و نیز به اعتماد مردم لطمه می‌زند. چه نیاز است که برخی اختلاف‌نظرهای طبیعی بین مسئولان در تریبون‌ها مطرح شود؟ کشور به کار و تلاش برای حل مشکلات مردم نیاز دارد نه مجادلات مسئولان با یکدیگر. دستاوردهای همه قوا از جمله دستاوردهای دولت عملکرد نظام محسوب می‌شود به گونه‌ای سخن نگوییم که دستاوردهای نظام را زیر سؤال ببریم.

  • ائتلاف در درون جبهه سیاسی با ساز و کار شفاف

عارف همچنین درباره اظهارات اخیر خود درخصوص «ائتلاف» که مورد پرسش یکی از حاضرین در جلسه بود نیز بیان کرد: ما به ائتلاف در داخل یک جبهه سیاسی و گروه های همسو البته با سازوکار شفاف و مشخص اصرار داریم. احزاب عضو یک جبهه در چارچوب‌های مشخص می‌توانند ائتلاف کنند و تشکیل شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان هم در همین راستا بود. ائتلاف با جریانات رقیب هم به صورت اقتضایی و برحسب ضرورت می‌تواند انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه اعلام راهبرد انتخاباتی برای انتخابات سال ۹۸ بسیار زودهنگام است، مهمترین مساله جبهه اصلاحات را در حال حاضر انسجام‌بخشی به تشکیلات دانست و از همه نخبگان اصلاح‌طلب خواست در مسیر وحدت و همگرایی این جریان سیاسی گام بردارند و به انسجام‌بخشی این جریان کمک کنند.

کد خبر 384904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار