همشهری آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی رحلت جلال طالبانی رئیس جمهور سابق عراق را تسلیت گفت و افزود: یاد ایشان در تاریخ عراق باقی خواهد ماند.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در نشست علنی چهارشنبه- 12 مهرماه- مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور گفت: رحلت جناب آقای جلال طالبانی رئیس جمهور سابق عراق که از شخصیت‌های مبارز و ممتاز در مبارزه با رژیم صدام بود را به ملت عراق و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور ادامه داد: ایشان یک دوره طولانی در مقابل دیکتاتوری صدام مبارزه جدی داشتند، مخصوصا در دوره سخت دفاع مقدس کنار رزمندگان اسلام علیه رژیم سفاک صدام مبارزه می‌کردند و از شخصیت‌های تأثیرگذار در دوره جدید عراق که نظام دموکراتیک ایجاد شد، بودند.

وی گفت: جلال طالبانی همچنین در تشکیل نظام جدید عراق و اداره آن نقش‌آفرینی بسزایی داشته است و همیشه در دوران ریاست جمهوری ارتباط خوب و سازنده‌ای با جمهوری اسلامی برقرار کرده است و به حق باید ایشان را از چهره‌های ماندگار تاریخ معاصر عراق دانست.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: امیدوارم خانواده محترم ایشان تسلیت ما را بپذیرند و یاد ایشان در تاریخ عراق باقی خواهد ماند.

کد خبر 384142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار