همشهری آنلاین: روسیه اعلام کرد که سه مرکز تولید خودروهای انتحاری تروریست‌های ضدسوری را در مناطق مختلف سوریه بمباران و نابود کرده است.

 روسیه مراکز خودروهای انتحاری را در سوریه بمباران کرد

به گزارش ایرنا، ژنرال آلکساندر لاپین رئیس ستاد نیروهای روسیه در سوریه اعلام کرد: سه مرکز تولید خودروها و تانک های انتحاری که در شرایط کارگاهی و غیرصنعتی پیشرفته اینگونه وسایل تروریستی ساخته می شد در بمباران نابود شد.

شبکه تلویزیونی زویوزدا وابسته به وزارت دفاع روسیه روز شنبه به نقل از لاپین گفت: یکی از مراکز نابود شده نزدیک منطقه عقیربات قرار داشت که به تازگی از وجود تروریست های داعشی پاکسازی شده است.

رئیس ستاد نیروهای روسیه در سوریه خاطرنشان کرد: این مرکز تنها کارگاه تولید نفربرها و تانک های انتحاری تروریست ها بود که از سال 2015 فعالیت می کرد تا اینکه در عملیات اخیر نابود شد.

وی افزود: در این مرکز تانک های تی-55 و تی-62 قدیمی ساخت شوروی را با مواد منفجره و مین های ضدتانک برای اعمال تروریستی انتحاری اماده می کردند.


ژنرال روس گفت: دو مرکز دیگر تولید خودروهای انتحاری تروریست ها هم در مناطق دیرالزور و السخنه هدف حملات هوایی قرار گرفت و نابود شد.

وی همچنین به تلفات سنگین گروه تروریستی داعش در جریان آزادسازی منطقه عقیربات اشاره کرد و افزود: هواپیماها و بالگردهای نیروی هوافضای روسیه در قلع و قمع تروریست های داعشی در این منطقه از تاکتیک های جدید استفاده کردند.

لاپین گفت: بر اثر اجرای این تاکتیک ها، تروریست ها در عقیربات با سه ضربه هوایی به گروههای کوچک تقسیم شدند و این وضعیت باعث شد نابودی آنان آسان تر شود.

در هفته های اخیر تروریست ها به ویژه گروه داعش در سوریه متحمل شکست های سنگینی شده و ارتش سوریه با پشتیبانی نیروی هوافضای روسیه مناطق جدیدی را از اشغال تروریست ها در منطقه دیرالزور آزاد کردند.

وزارت دفاع روسیه روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد نیروی هوافضای روسیه در یک هفته اخیر 90 مرکز تروریست ها را در سوریه بمباران کرد.

این مراکز در جریان 330 پرواز هواپیماها و بالگردهای روسی بمباران شد و پهپادهای روسی بیش از 170 پرواز تجسسی انجام داده و افزون بر 520 مرکز تروریست ها را شناسایی کردند.

موشکباران مراکز داعش در دیرالزور از اقدامات دیگر روسیه در روزهای اخیر بود و وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: مراکز گروه تروریستی داعش در دیرالزور با موشک های کالیبر از زیردریایی های «ولیکی نووگراد» و «کولپینو» در دریای مدیترانه هدف گرفته شد.

وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد: بر اثر حملات موشکی امروز، مقرهای فرماندهی و مخابراتی، انبارهای مهمات و جنگ افزار، کارگاه تعمیر نفربرهای زرهی و همچنین یک مرکز بزرگ تجمع تروریست ها در جنوب شرق شهر دیرالزور هدف قرار گرفت و نابود شد.

در جریان این عملیات هفت موشک بالدار کالیبر با برد 500 تا 700 کیلومتر به مراکز داعش پرتاب شد.

نابودی مراکز تروریست های داعشی در جریان این موشکباران پس از دریافت تصاویر پهپادی تایید شده است.

روسیه از هفتم مهرماه سال 94 براساس درخواست دولت سوریه با استقرار ده ها فروند بمب افکن، بالگردهای رزمی، مجموعه های شناسایی در پایگاه هوایی حمیمیم مواضع گروه های تروریستی ضدسوری تحت حمایت گروهی از کشورهای غربی-غربی بویژه داعش و جبهه النصره را زیر بمباران قرار داده است.

اجرای راهبرد چند کشور غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا که در برگیرنده سرنگونی حکومت بشار اسد در طول شش ماه بود، هر چند شکست خورد، ولی حمایت های اطلاعاتی، مالی و تسلیحانی از دهها گروه تروریستی که همچنان ادامه دارد، سوریه را در حدود شش سال گذشته به ویرانی کشانده، جان دهها هزار غیرنظامی به ویژه زنان و کودکان را گرفته، میلیون ها آواره برجای گذاشته و از سوی دیگر، دامنه این فجایع عراق را نیز در بحران فرو برد.

کد خبر 382324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =