همشهری آنلاین: نخست وزیر عراق با تاکید مجدد بر نتایج نامطلوب برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان بر عراق، گفت که این همه‌پرسی باعث می‌شود کشور وارد یک مرحله تاریک شود.

العبادی

به گزارش ایسنا به نقل از سومریه نیوز،حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق در سخنان خود در خصوص همه پرسی استقلال اقلیم کردستان این کشور عنوان داشت: برگزاری همه پرسی باعث می‌شود عراق وارد یک دالان تاریک شود. این همه پرسی بدون دستیابی به نتایج از پیش بررسی شده در واقع فریب دادن مردم است.

العبادی افزود: برگزاری همه پرسی به صورت یکجانبه باعث می‌شود کشور وارد یک دالان تاریک شود. نفت کرکوک به صورت غیررسمی صادر می‌شود و این استان از آن استفاده‌ای نمی‌برد.

در حالی مسئولان اقلیم کردستان عراق بر برگزاری همه پرسی در 25 سپتامبر تاکید دارند که این مسئله با مخالفت شدید کشورهای منطقه و جهان و دولت بغداد روبرو شده است.

العبادی در خصوص گروه تروریستی داعش نیز عنوان داشت: به دلیل پیروزی‌های صورت گرفته در عراق داعش در سوریه نیز درحال فروپاشی است. هماهنگی‌های لازم با دولت سوریه برای مراقبت از مرزهای مشترک بین دو کشور صورت می‌گیرد.

وی در این کنفرانس خبری عنوان داشت: هیچ پایگاه نظامی بیگانه‌ای در عراق وجود ندارد و الحویجه و غرب الانبار به زودی آزاد خواهند شد و نیروهای امنیتی عراق به زودی الحویجه را به صورت کامل آزاد خواهند کرد. هماهنگی‌هایی در این خصوص با نیروهای پیش مرگ وجود دارد.

کد خبر 381411

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha