همشهری‌آنلاین: قلیچدار اوغلو،رهبر اپوزیسیون ترکیه گفت: ترکیه در حال حاضر در کودتا به سر می‌برد، پارلمان ترکیه هیچ فعالیتی ندارد، آنها اموال مخالفان را مصادره و بلوکه می‌کنند. آیا این دموکراسی است؟

كمال قليچداراوغلو، رهبر اپوزیسیون حزب اپوزیسیون "مردم جمهوری خواه" ترکیه قول داد تا در جریان کمپینی برای عدالت به مقابله با تهدیدهای رئیس جمهور این کشور بپردازد و اردوغان را به "کشورداری دیکتاتورمآبانه" متهم کرد.

 کمال قلیچداراوغلو در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه گفت بر این باور است رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از او و اقدام‌هايش می‌ترسد و در  هر سخنرانی او را مورد حمله‌ خود قرار می‌دهد.

قلیچداراوغلو اخیرا کنگره چهار روزه عدالت را برای برجسته کردن خشونت‌ها در سرکوب غیرمنتظره ناشی از کودتای نافرجام سال گذشته میلادی برگزار کرد.

به گزارش ایسنا،او ادامه داد:‌ بگذارید اردوغان هرقدر که می‌خواهد تهدید کند. ما حقیقت را می‌گوییم. ما از عدالت، دموکراسی،‌ استقلال سیستم قضایی و آزادی رسانه‌ای دفاع می‌کنیم چون حق با ماست. او مرا شبیه به یک تهدید می‌داند. او هر زمان که دستش برسد در سخنرانی‌هایش من را تهدید می‌نامد اما ما از این تهدیدها نمی‌ترسیم.

رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه ترکیه ادامه داد: این سخنرانی‌های انتقادی از سوی اردوغان نشان می‌دهد که او من را مهم می‌داند.

قليچداراوغلو همچنین گفت که رئیس جمهور ترکیه به "بیماری قلیچداراوغلویی" مبتلاست چون هر روز در سخنرانی‌های شدیداللحنش او را هدف قرار می‌دهد.

رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه همچنین در پاسخ به سوالی درباره این‌که آیا اقدام‌هايش، جایگاه و موقعیت اردوغان را در معرض خطر قرار می‌دهد یا خیر، گفت: "اردوغان شغلی ندارد. آیا دیکتاتورها شغلی دارند؟ آیا کودتاچیان شغلی دارند؟"

قلیچداراوغلو، رئیس جمهور ترکیه را به برگزاری یک "کودتای غیرنظامی" متهم کرد که به گفته منتقدان به خوبی توانست با این اقدام‌هايش همه مخالفانش را از میدان به در کند.

رهبر حزب اپوزیسیون ترکیه در پاسخ به سوالی درباره این‌که آیا از این تهدیدها می‌ترسد، گفت: خير.ما تنها حزب موثر اپوزیسیون در ترکیه هستیم که علیه اردوغان کار می‌کنیم. به همین دلیل است که حضور ما را نمی‌توانند تحمل کنند. ما باید برای آزادی خبرنگاران، استادان دانشگاه و آموزگاران محبوس مبارزه کنیم.

کد خبر 380449

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی