همشهری آنلاین: نیروی هوافضای روسیه در یک هفته اخیر بیش از یکهزار هدف گروه تروریستی داعش را در سوریه بمباران کردند و شمار تلفات تروریست‌های این گروه جنایتکار بر اثر حملات هواپیماهای روسی بیش از ۸۰۰ نفر اعلام شد.

بمباران بیش از ۱۰۰۰ مرکز داعش توسط روسیه | ۸۰۰ تروریست کشته شدند

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: نیروی هوافضای روسیه در یک هفته اخیر در سوریه در بیش از 360 پرواز افزون بر یکهزار مرکز گروه تروریستی داعش در این کشور را بمباران و نابود کردند.

روزنامه «کراسنایا زویوزدا» ارگان وزارت دفاع روسیه روز جمعه نوشت: حدود 190 مرکز تروریست ها را پهپادهای نیروی هوافضای روسیه در جریان پروازهای تجسسی شناسایی کردند.

این پهپادها در یک هفته اخیر بیش از 140 پرواز تجسسی در مناطق مختلف سوریه داشتند و هواپیماهای جنگی در جریان بیش از 360 پرواز از داده های پهپادها برای بمباران مراکز داعش استفاده کردند.

در همین حال روزنامه راسیسکایا گازتا ارگان دولت روسیه به نقل ژنرال سرگئی رودسکوی رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح این کشور نوشت: هواپیماهای نیروی هوافضای روسیه در ماه اوت جاری 990 پرواز جنگی انجام داده و 2 هزار و 518 نقطه شامل مقرهای فرماندهی انبارهای مهمات و تسلیحات، اردوگاه های آموزشی تروریست ها، را در سوریه بمباران کردند.

رودسکوی گفت: در جریان بمباران مراکز تروریست ها در سوریه حدود 800 نفر از آنها کشته، 40 دستگاه تانک و نفربر زرهی و 106 دستگاه خودرو مجهز به سلاح های سنگین منهدم شده اند.

ژنرال رودسکوی یک ماه پیش روز سوم مرداد ماه گفته بود که همکاری جنگی با نظامیان سوری در دو ماه گذشته سبب پاکسازی 20 هزار کیلومتر مربع از خاک سوریه شده و این رقم معادل 40 درصد کل آزادسازی اراضی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت دفاع روسیه، این مقام ارشد نظامی خاطرنشان کرد: در دوره دو ماهه گذشته هواپیماهای هوافضای روسیه با انجام دو هزار و 10 پرواز رزمی پنج هزار و 850 هدف تروریست ها را بمباران کرده اند.

رودسکوی ادامه داد: مقرهای فرماندهی، پایگاه ها، انبارهای جنگ افزار، تدارکات و مهمات اهداف بمب افکن های روسی در جریان عملیات رزمی هستند.

وی تاکید کرد: برای حمله به مواضع تروریست ها از تسلیحات نقطه زن و دوربرد از جمله موشک های ایکس 101 و بالدار کالیبر استفاده شده است و می توان به نابودی 14 موضع تروریست ها با این جنگ افزارها اشاره کرد که چهار بمباران در پرواز هواپیماهای قاره پیمای توپولف 95 ام اس انجام گرفته است.

ارتشبد سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه به تازگی اعلام کرد: مبارزه با داعش در سوریه تا نابودی کامل این گروه تروریستی ادامه خواهد یافت.

وی در گفت وگو با شبکه خبری روسیه 24 گفت: برای مبارزه و نابودی کامل گروه داعش همه مصمم هستیم و عملیات نظامی برای سرکوبی تروریست ها ادامه می یابد.

وزیر دفاع روسیه همچنین با اشاره به آزادی کامل شهر «السخنه» در حومه شرقی استان حمص از اشغال داعش، خاطرنشان کرد: آزاد کردن منطقه کلیدی دیرالزور از اشغال تروریست های داعشی در اولویت قرار دارد و در این منطقه نیروهای ارتش سوریه برای سومین سال پیاپی در برابر داعش مقاومت می کنند.

وی افزود: دیرالزور نقطه اصلی ساحل فرات است که آزادی آن تا حدود زیادی به معنای تکمیل مبارزه با گروه تروریستی داعش در سوریه خواهد بود.

وزیر دفاع روسیه در ادامه مصاحبه تلویزیونی با اشاره به شکست های مکرر تروریست ها در سوریه گفت: مناطق تحت کنترل نظامیان سوری در دو ماه اخیر بیش از دو برابر افزایش یافته است.

شایگو خاطرنشان کرد: ارتش سوریه در دو ماه اخیر مناطقی را از تحت کنترل تروریست ها خارج کرد که وسعت آن دو و نیم برابر محدوده تحت کنترل این ارتش پیش از ورود نیروی هوافضای روسیه به عملیات ضدتروریستی (در مهر ماه سال 94) است.

روسیه از هفتم مهرماه سال 94 براساس درخواست دولت سوریه با استقرار ده ها فروند بمب افکن، بالگردهای رزمی، مجموعه های شناسایی در پایگاه هوایی حمیمیم مواضع گروه های تروریستی ضدسوری تحت حمایت گروهی از کشورهای غربی-غربی بویژه داعش و جبهه النصره را زیر بمباران قرار داده است.

اجرای راهبرد چند کشور غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا که در برگیرنده سرنگونی حکومت بشار اسد در طول شش ماه بود، هر چند شکست خورد، ولی حمایت های اطلاعاتی، مالی و تسلیحانی از دهها گروه تروریستی که همچنان ادامه دارد، سوریه را در حدود شش سال گذشته به ویرانی کشانده، جان دهها هزار غیرنظامی به ویژه زنان و کودکان را گرفته، میلیون ها آواره برجای گذاشته و از سوی دیگر، دامنه این فجایع عراق را نیز در بحران فرو برده است.

کد خبر 380175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار