همشهری آنلاین: نخستین جشنواره انتخاب برترین‌های پژوهش در حوزه مدیرت شهری با "شعار توسعه شهری؛ دستاورد مدیریت دانش محور " 17 تا 22 آذر 86 در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

محمد تقی امانپور - رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران - با اعلام این مطلب گفت: این جشنواره به همت مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران برگزار می‌شود  و تمامی معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه شهرداری تهران و نیز شهرداری‌های مناطق 22 گانه تهران به منظور ارائه دستاوردهای پژوهشی و مطالعاتی خود حضوری فعال و گسترده در آن  دارند.

امانپور افزود: جشنواره انتخاب برترین‌های پژوهش در حوزه مدیریت شهری بر اساس محورها و اهدافی  چون تاکید مقام معظم رهبری درخصوص توسعه علمی کشور، حمایت از کاربست یافته‌های مطالعاتی و پژوهشی به منظور ارتقای سطح برنامه‌ها و فعالیت‌ها در شهرداری تهران، بهبود ساختار مدیریت مطالعاتی و پژوهشی شهرداری تهران، اختصاص0.3 درصد از اعتبارات عمرانی و جاری شهرداری تهران به فعالیت‌های پژوهشی و مطالعاتی، گسترش فعالیت‌های پژوهشی و علمی شهرداری تهران و انجام مشارکتی فعالیت‌های پژوهشی  و تجلیل از برترین‌های حوزه مطالعات و پژوهش‌های شهرداری تهران اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که برای نخستین بار توسط  مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و همزمان با جشنواره انتخاب برترین‌های پژوهش در حوزه مدیریت شهری، "منشور علمی - پژوهشی شهرداری تهران " تدوین و به تصویب شورای مطالعات راهبردی شهر تهران و نیز شهرداری تهران رسیده است  اظهار داشت: منشور علمی - پژوهشی شهرداری تهران در هفته پژوهش اعلام خواهد شد.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران تصریح کرد: همچنین در طول برگزاری نخستین جشنواره انتخاب برترین‌های پژوهش در حوزه مدیریت شهری ؛ نشست‌هایی علمی تدارک دیده شده است که مناسب سازی محیط شهری، مدیریت بحران شهری، امور اجتماعی و فرهنگی شهری، نقش دانش در مدیریت شهری، نقش سلامت  و بهداشت در حوزه  مدیریت شهر و ....از جمله برنامه‌های علمی این جشنواره است.

به گفته امانپور، برنامه‌های متنوع دیگری نیز در طول برگزار جشنواره تدارک دیده شده است، از جمله  مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران به منظور گسترش فرهنگ پژوهش در حوزه مدیریت شهری و نهادینه کردن امر پژوهش در شهرداری تهران نسبت به شناسایی، گردآوری و معرفی آخرین یافته‌های پژوهشی مراکز، سازمان‌ها و نهادهای شهرداری تهران در قالب نمایشگاهی در محل برگزاری جشنواره انتخاب برترین‌های پژوهش در حوزه مدیریت شهری  اقدام کرده است.

وی یادآوری کرد: جشنواره انتخاب برترین‌های پژوهش در حوزه مدیریت شهر در زمینه هایی چون عمران و نوسازی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصاد شهری، فناوری اطلاعات، مدیریت بحران، معماری و ساختمان و مسکن، حقوق شهری و منطقه ای، محیط زیست، همکاری‌های بین المللی، گردشگری شهری، پژوهش شهری، مدیریت و توسعه تکنولوژی و همچنین خدمات شهری، برنامه‌ریزی شهری، حمل و نقل و ترافیک، پشتیبانی و رفاه سازمانی، مدیریت و بهره‌وری روش‌ها و سیستم‌ها و ..... برگزار می‌شود.

امانپور گفت: یکی از مهم‌ترین رویدادهای هفته پژوهش انتخاب و معرفی برترین‌های پژوهشی حوزه مدیریت شهری با تاکید بر فعالیت‌های انجام شده پژوهشی و مطالعاتی صورت گرفته طی سال‌های بعد ار انقلاب اسلامی درشهرداری  تهران است.

وی در خاتمه اظهارداشت: مراسم افتتاحیه جشنواره شنبه 17 آذر 86، با سخنرانی شهردار تهران و مراسم اختتامیه 22 آذر  با حضور یکی از مسئولان ارشد کشور  برگزار می‌شود.

کد خبر 37991

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی