همشهری‌آنلاین: بیش از ۱۶۰ هزار فرانسوی اقدام به امضای یک طومار اینترنتی در مخالفت با در نظر گرفتن منصب رسمی بانوی اول کشور برای همسر امانوئل مکرون، رئیس‌ جمهور فرانسه کردند.

 این طومار دو هفته پیش در وب‌سایت Change.org به ثبت رسید و در آن تقاضا شده تا بودجه‌ای برای حقوق منصب بانوی اول کشور تعیین نشود.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه پیشتر وعده داده بود تا در صورت رسیدن به ریاست‌جمهوری، همسرش را به سمت بانوی اول کشور منصوب می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه،در این طومار که تا روز یکشنبه 15 مرداد، ۱۶۰ هزار امضا جمع کرد؛ نوشته شده است: بریژیت مکرون در حال حاضر دو یا سه دستیار به همراه دو منشی و دو محافظ امنیتی دارد و همین کافی است.

مکرون ۳۹ ساله وعده داده بود تا سمت بانوی اول را برای همسر ۶۴ ساله خود براي شفاف کردن وضعیتش ایجاد کند اما وعده داده بود که او از بودجه دولت حقوق دریافت نخواهد کرد.

مخالفان چپ‌گرای مکرون در پارلمان پیشتر به این طرح هم‌زمان با طرح‌های دیگر دولت برای کاهش بودجه و تصویب قانون دیگری برای ممنوع کردن انتصاب اعضای خانواده نمایندگان پارلمان به عنوان دستیارانشان اعتراض کرده بود.

کد خبر 378559

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha