همشهری آنلاین: ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستانه ۱۷ مرداد روز خبرنگار بیانیه ای صادر و در آن خبرنگاران را راویان حق و حقیقت و طلایه داران وادی آگاهی بخشی دانست.

ارتش

به گزارش روابط عمومی ارتش، در ابتدای این بیانیه آمده است: 17 مرداد روز پاسداشت تلاش بی‌وقفه انسان‌های آگاهی است که با سلاح قلم در سرزمین آگاهی قدم می‌زنند. خبرنگارانی که به راستی تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه اند و وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خویشند.

در ادامه این بیانیه آمده است: روز خبرنگار، روزی است که با خون نگاشته شد. در این روز، مقدس‌ترین عامل سوگند در کتاب آسمانی بار دیگر به مظهر درخشش تبدیل شد تا حکایت گر زندگی تابناکِ رهپویانی شود که همواره با قلم میثاقی جاودانه بسته‌اند.

در بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز 17 مرداد روز خبرنگار آمده است: بدون شک خبرنگاران، تصویرگران زمان خویش‌ و پرچم‌دار تعهد و وظیفه‌اند که با هدف روایت حقیقت، بیرق بزرگ 'آگاهی بخشی' را بر دوش کشیده و با انتشار اخبار ‎ در صف مقدم مبارزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی قرار گرفته و وظیفه پاسداری ‏و حراست از اندیشه ها را بر عهده گرفته اند. ‏‎‏ ‏

‏‏در ادامه این بیانیه آمده است: 17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی را نباید تنها یک واقعه تاریخی در ذهن به یاد آورد بلکه شهادت این ‏خبرنگار والا نشان از رسالت خطیر خبرنگاران و اثرگذاران عرصه ‏اطلاع رسانی صحیح و دغدغه مندانه در جنگ نرمی است که دشمن علیه ما به راه انداخته و در این بین خبرنگاران نقش حساسی در آشکار کردن حق و حقیقت و ایجاد وحدت، همدلی و غرور ملی ‏دارند. ‏‎‏خطی که همچنان با شهادت آن عزیزان در عرصه دفاع از دین و حریم ولایت ادامه دارد. ‏

ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه بیانیه خود، شهدای عرصه رسانه و خبر را مصادیقی بارز از جانفشانی مجاهدانه در عرصه‌ مبارزه با جنگ نرم دشمن دانسته و افزوده است: هفدهم مرداد، برگ زرینی از تقویم رسانه و فرصتی برای بیان اهمیت خبر و خبر رسانی و نیز ارج نهادن به تلاش و مسئولیت خبرنگاران بعنوان پرچمداران وادی قلم و آگاهی می باشد.

ارتش در پایان بیانیه خود ضمن گرامیداشت هفدهم مرداد، روز خبرنگار و گرامیداشت نام و یاد شهدای اصحاب رسانه و ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال های دفاع مقدس و رزمایشها، این روز را به تمامی خبرنگاران متعهد تبریک گفته و زحمات تمام عزیزان رسانه‌ای بویژه خبرنگاران را ارج می‌نهد.

محمود صارمی خبرنگار ایرانی و مسوول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف بود که در سال 1377 در جریان کشتار دیپلمات های ایرانی در مزار شریف شهید شد و شورای فرهنگ عمومی کشور در اولین سالگرد این رخداد، 17 مرداد ماه را به عنوان روز «خبرنگار» نامگذاری کرد. ایرنا افتخار دارد که شهدای دیگری نیز از جمله مسعود مشایخی، حسین فرهادی کوهپایه، علی نبی پور انگجی، سپهدار ساجدی، سیدمهدی میرافضلی، داریوش گودرزی کیا را طی هشت سال دفاع مقدس و سانحه هوایی تقدیم کرده است. همچنین کاظم اخوان خبرنگار و عکاس ایرنا یکی از چهار دیپلمات ربوده شده ایران در لبنان در سال 1361 است.

کد خبر 378482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =