همشهری آنلاین: رزمایش روی نقشه ناهمتراز ولایت ۹۶ به صورت دو طرفه وکنترل شده با هدف ورزیده نمودن دانشجویان دانشگاه فرماندهی وستاد ارتش درخصوص وظایف فرماندهی وستاد در محیط عملیاتی ناهمتراز صبح امروز شنبه آغاز شد.

ارتش

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ حسین ولی وند فرمانده دافوس آجا با اعلام این مطلب گفت: در این رزمایش کاربرد اصول تاکتیکی و ستادی با اجرای کار عملی توسط دانشجویان در نقش فرمانده وستاد گروه‌های رزمی مشترک ناهمتراز تمرین می‌شود.

وی در ادامه گفت:رزمایش روی نقشه،حقیقی‌ترین طریقه نمایش و آشنایی با رزم را به وجود می‌آورد و برای تمرین در مورد آموزش‌های قبلی به منظور به وجود آوردن جنبه حقیقی عملیات نظامی و تقویت اعمال برآورد و اتخاذ تصمیم برای افسران بسیار مناسب است.

سرتیپ ولی وند گفت: این رزمایش یک عملیات مشترک و در سطح فرماندهی مشترک با حضور عناصری از نیروهای سه گانه ارتش و قرارگاه پدافند هوایی و در قالب دو گروه رزمی مشترک ناهمتراز و نیروی یگانه مستقل و یک یگان متجاوز به مدت 5 روز در دافوس آجا برگزار خواهد شد.

فرمانده دافوس با اشاره به اهمیت آشنایی دانشجویان با نحوه فرماندهی و وظایف ستادی در طراحی و هدایت جنگ‌ها گفت: ما در برنامه‌های آموزشی دافوس انواع مختلفی از رزمایش‌ها از جمله رزمایش کلاسیک، آبخاکی و ناهمتراز را طرح ریزی واجرا می‌کنیم.

کد خبر 376944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =