همشهری‌آنلاین: مقتدی صدر، رهبر جریان صدر بعد از سفرش به عربستان از حیدر العبادی، نخست وزیر عراق خواست تا نیروهای مسلح عراق را خلع سلاح و نیروهای حشد شعبی را در نیروهای مسلح عراق ادغام کند.

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر در سخنان خود در تجمع طرفدارانش در میدان التحریر بغداد در اعتراض به قانون انتخابات شوراهای استانی تاکید کرد: ما از حیدرالعبادی (نخست وزیر عراق) می‌خواهیم تا نیروهای حشد شعبی را در نیروهای دولتی ادغام کرده و سلاح‌های تمام گروه‌ها موجود را جمع‌آوری کنند تا سایه تروریسم از کشور دور شده و روند اصلاحات ادامه یابد.

به گزارش ایسنا به نقل از الیوم، او در ادامه افزود: نخست‌وزیر موظف است تا روند اصلاحات را به صورت ملموسی در کشور ادامه دهد تا سایه تروریسم از عراق دور شود. نخست باید نیروهای قانونمند حشد شعبی در نیروهای مسلح رسمی ادغام شده و امور نیروهای حشد شعبی که به قانون پایبند هستند تنها زیر نظر حاکمیت و بدون هیچ شرطی قرار گیرد.

صدر همچنین تاکید کرد: باید سلاح‌های موجود در دست تمام گروه‌ها با احترام به جایگاه مجاهدان و مبارزان جمع آوری شود. ما از حیدر العبادی می‌خواهیم تا تلاش کند نیروهای مسلح در مناطق آزاد شده و همچنین مرزهای عراق مستقر شوند.

مقتدی صدر به تازگی به عربستان سفر و با ولیعهد این کشور دیدار و گفت‌و گو کرد.

 

کد خبر 378329

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha