دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۹
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: گئورگی کویریکاشویلی، نخست‌ وزیر گرجستان گفت، مانور چندجانبه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در این کشور به برقراری ثبات و امنیت در کشورش کمک می‌کند.

گرجستان

گئورگی کویریکاشویلی، نخست‌وزیر گرجستان اظهار کرد: مانور چندجانبه‌ای که ناتو به تازگی در این کشور آغاز کرده، باعث ایجاد ثبات و امنیت بیشتر در گرجستان می‌شود و به انسجام آن با این ائتلاف نظامی کمک می‌کند.

در این مانور نظامی نیروهایی از گرجستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، آلمان، رومانی، اسلوونی، اسپانیا، ترکیه، اوکراین، انگلیس و آمریکا شرکت دارند.

نخست‌وزیر گرجستان در مراسم افتتاح این مانور نظامی که تا ۱۲ اوت(21 مرداد) ادامه خواهد داشت، گفت: معتقدم این مانور باعث افزایش توانمندی‌ها و ظرفیت‌های ارتش ما در راستای تعامل راهبردی با شرکای بین‌المللی گرجستان می‌شود و صلح، ثبات و امنیت بیشتر را برای کشورمان به ارمغان می‌آورد.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، کویریکاشویلی اضافه کرد: این مانور نظامی فرصتی منحصر به فرد برای نیروهای گرجستان است تا از تجارب سایر کشورها بهره‌مند شوند.

او در ادامه خاطرنشان کرد کشورش از پشتیبانی آمریکا و ناتو که از فرآیندهای پیشبرد دموکراسی و تحقق ثبات بیشتر در این کشور حمایت می‌کنند، بهره‌مند است.

کویریکاشویلی اضافه کرد، نیروهای نظامی آموزش‌‌دیده در گرجستان می‌توانند نقش پررنگ‌تری در تأمین امنیت کشورشان ایفا کنند.

در همین حال، وزیر امور خارجه گرجستان نیز در این مراسم ضمن تأکید بر اهمیت برگزاری مانور ناتو در کشورش تصریح کرد که چنین اقدام‌هايی به تحقق انسجام بیشتر میان گرجستان و ناتو کمک می‌کند.

گرجستان در حال حاضر عضو ناتو نیست اما از مدت‌ها پیش به‌دنبال پیوستن به این ائتلاف نظامی بوده‌است.

کد خبر 377905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار