همشهری آنلاین: روزنامه دولتی الصباح، پرتیراژترین نشریه عراق، جزییات خطرناکترین و بزرگترین عملیات تروریستی را که درصدد انفجار مراقد ائمه اطهار (ع) و تعرض به آیت الله سیستانی بود، فاش ساخت.

 جزییات بزرگترین عملیات خنثی شده علیه عتبات و مرجعیت در عراق

 گزارش ایرنا، این روزنامه به نقل از مدیرکل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق افزوده است که این طرح تروریستی خطرناک به دنبال هدف قرار دادن مراقد ائمه اطهار (ع) در نجف و کربلا و سامرا و مسجد کوفه و همچنین منزل شخصی آیت الله سید علی سیستانی و اماکن و مواضع حیاتی و مسکونی در استان بصره بوده است.

'ابوعلی البصری' افزود، این طرح که اکنون خنثی شده است درصدد شعله ور ساختن درگیری های فرقه ای و سرپوش گذاشتن بر شکست ها و سرخوردگی های گروه تروریستی داعش و فرار سرکرده های این گروه تروریستی در جنگ موصل بوده است.

به گفته وی، گروه تروریستی داعش سه عملیات تروریستی جداگانه به سرکردگی رهبرانی از خارج مرزهای عراق برای تعرض به مراقد ائمه اطهار (ع) در کربلا، نجف اشرف و سامرا و همچنین منزل آیت الله سیستانی و مسجد کوفه و شهر بصره طراحی کرده بود.

وی افزود: این گروه برای انجام عملیات قرار بود از تعداد زیادی خودروی بمبگذاری شده و دهها انتحاری از تابعیت های مختلف استفاده کند و جهت تسهیل ورود سلاح و انتحاری ها به داخل شهرهای یاد شده نیز با باندهای قاچاق هماهنگ شده بودند.

البصری گفته است، بعد از اطمینان از صحت اطلاعات به دست آمده در خصوص این طرح تروریستی، مراتب به اطلاع حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح و قاسم الاعرجی وزیر کشور عراق رسید تا موافقت آنها برای یک اقدام پیشگیرانه کسب شود.

ابوعلی البصری درخصوص اقدام پیشگیرانه نیروهای عراقی گفت، با هماهنگی نیروهای هوایی و استفاده از هواپیماهای اف 16 عراق، اقدام به حمله هوایی علیه تجمع نیروهای تروریستی در منطقه 'المیادین' سوریه و حومه شهر مرزی 'قائم' در شمال غربی استان الانبار کردیم.

براساس این گزارش، حمله هوایی تنها ساعاتی بعد از آماده شدن عناصر تروریستی برای دست زدن به حمله تروریستی انجام گرفت و طی آن 7 موضع مهم از مراکز تجمع تروریست و خودروهای بمبگذاری شده آنها منفجر شدو تجیهزات این گروه تروریستی در شهر قائم منهدم شد و دهها تن از تروریست ها به هلاکت رسیدند.

البصری به زمان اجرای این حمله اشاره نکرده است، اما به نظر می رسد این ماجرا مربوط به به حمله هوایی عراق در داخل اراضی سوریه و شهر قائم در چند ماه پیش باشد که دولت سوریه نیز اعلام کرد حملات هوایی عراق در داخل اراضی سوریه با اطلاع دمشق انجام شده است.

کد خبر 377813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار