همشهری آنلاین: رسانه های روسیه از ابعاد جدید مرگ مشکوک میخاییل لسین مشاور پوتین در آمریکا خبر دادند که حکایت از قتل وی در واشنگتن دارد.

 افشای ابعادی جدید درباره مرگ مشکوک مشاور پوتین در آمریکا

به گزارش ايرنا، جسد لسین وزیر مطبوعات سابق روسیه، که مدتی نیز مشاور رسانه ای رئیس جمهوری روسیه بود و از افراد ثروتمند نزدیک به وی محسوب می شد، 15م آبان ماه سال 94 در هتلی در واشنگتن پیدا شد. پلیس آمریکا پس از تحقیق اعلام کرده بود که مرگ لسین بر اثر حادثه ناگوار بوده است.

برخی رسانه های روسی از جمله روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس چاپ مسکو روز شنبه به نقل از دو مامور FBI (پلیس فدرال آمریکا) نوشتند: میخاییل لسین وزیر مطبوعات سابق روسیه به قتل رسیده بود.

در این گزارش ها به نقل از گزارش پرتال خبری آمریکایی «بوزفید» گفته شده است: لسین در اتاق خود در هتلی در واشنگتن بر اثر ضربات چماق فرد ناشناسی و یک روز قبل از دیدار مهم با مقام های وزارت دادگستری آمریکا کشته شده بود.

روزنامه روسی نوشت: این در حالیست که دفتر دادستانی فدرال ناحیه کلمبیای واشنگتن اعلام کرده بود که مرگ میخاییل لسین یک حادثه غیر عمد بوده و این پرونده بسته شده است.

ماسکوفسکی کامسامولتس به نقل از پرتال خبری آمریکایی بوزفید نوشت: لسین پس از مشاجره با فردی ناشناس، در حالی که بشدت مجروح شده بود، به هتل بازگشت و در آنجا درگذشت.

روزنامه روسی نوشت: وزیر مطبوعات سابق روسیه در نوامبر سال 2015 در واشنگتن درگذشت و مقامهای آمریکایی علت مرگ وی را سکته قلبی عنوان کرده بودند. اما دیروز مشخص شد که بازپرسان دادستانی آمریکا نتوانستند علت مرگ وی را کشف کنند. پزشکی قانونی آمریکا هم اعلام کرد که بر روی جسد لسین آثار جراحت های ناشی از ضربه با یک شئ سخت وجود داشته است.

جسد میخاییل لسین میلیونر روس که مدتی وزیر ارتباطات و رسانه‌های روسیه بود، روز 15 آبان ماه 94 در هتل محل اقامتش در واشنگتن یافت شد.

لسین از سال 1999 تا 2004 میلادی مسئولیت وزارت مطبوعات و ارتباطات جمعی روسیه را برعهده داشت و از سال 2004 تا 2009 نیز مشاور امور رسانه ای ریاست‌جمهوری روسیه بود.

به گزارش ایرنا، روسیه در 21 اسفند ماه سال 94 به دنبال انتشار اخباری مبنی بر مرگ میخاییل لسین وزیر سابق مطبوعات و مشاور پیشین رسانه ای رئیس جمهوری روسیه در آمریکا بر اثر ضرباتی به سر و بدن وی، خواستار توضیح آمریکا در این مورد شد.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این باره به خبرنگاران گفت: مقامهای آمریکایی اعلام کردند که اطلاعات معینی درباره علت مرگ میخاییل لسین به دست آورده اند که پس از بررسی این اطلاعات، به حقیقت آن پی بردند.

وی یادآوری کرد که روسیه بارها از مقامهای آمریکایی و از طریق کانالهای دیپلماتیک سفارت روسیه در واشنگتن خواستار ارائه اطلاعات در مورد مرگ لسین شده است، اما در طول چند ماه اخیر از زمان مرگ این فرد که در نوامبر پارسال به وقوع پیوست، طرف آمریکایی هیچگونه اطلاعاتی در این زمینه ارائه نکرده است.

کد خبر 377715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار