همشهری آنلاین: ایمان افشاریان از اجرای مجدد نمایش «جنایت و مکافات» در نیمه دوم سال و همچنین اجرای نمایش «فرانکشتاین» در سالنی بلک باکس خبر داد.

نمایش

به گزارش مهر؛ ایمان افشاریان نویسنده و کارگردان تئاتر درباره فعالیت‌های اخیرش گفت: در صورت فراهم شدن شرایط مناسب قصد دارم نمایش «جنایت و مکافات» را که سال ۹۴ در تماشاخانه مسعودیه به صحنه برده بودم مجددا اجرا کنم. مذاکرات اولیه انجام شده اما هنوز سالن مورد نظر مشخص نیست. البته پیدا کردن سالن مناسب برای اجرا تنها بخشی از کار است و برنامه‌ریزی و هماهنگ شدن گروه بازیگران و دیگر عوامل مساله مهم تری است.

وی ادامه داد: امیدوارم طبق برنامه ریزی هایی که انجام شده بتوانم آذر و دی امسال نمایش «جنایت و مکافات» را مجددا روی صحنه ببرم. همچنین درصدد هستم اوایل سال ۹۷ نیز نمایش «فرانکشتاین» را که مدت هاست مشغول کار کردن روی نمایشنامه آن هستم به صحنه ببرم. این نمایش مناسب اجرا در یک بلک باکس است تا ما بتوانیم دکوری را که مدنظرمان است اجرایی کنیم.

افشاریان که قرار بود قبل از اجرای «شعله ۲» نمایش «فرانکشتاین» را به صحنه ببرد در این باره توضیح داد: این نمایش بر اساس رمان «فرانکشتاین» مری شلی نوشته شده است و باید در سالنی بلک باکس به صحنه برود. مدت هاست قصد اجرای این نمایش را دارم اما برنامه بازیگران هماهنگ نمی شد و البته این مساله اتفاق خوبی شد تا من بتوانم بیشتر روی نمایش کار کنم.

رمان «فرانکشتاین» نوشته مری شلی است که نخستین بار در سال ۱۸۱۸ منتشر شد. این کتاب داستان ویکتور فرانکنشتاین دانشجوی جوان و مشتاقی است که شیفته علوم نوین و همچنین رموز علوم کهن است. او از طریق به کارگیری بخش‌هایی از همین دو دستاورد موجودی را خلق می‌کند که در هیبتی هیولاوار زنده شده و جان می‌گیرد. هیولای فرانکنشتاین که انسجام مادی و فیزیکی خود را از کنار هم قرار گرفتن اعضای انسان‌های مرده کسب کرده است از بدو تولد و چشم باز کردن بر جهان زندگان سعی دارد با نوع بشر ارتباط برقرار کند اما با تمام سعی و تلاشی که می‌کند، آنچه در انتها به دست می‌آورد جز تنفر، انزجار و کینه نسب به نوع بشر نیست ...

کد خبر 377090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار