همشهری آنلاین: شورای امنیت سازمان ملل متحد، طی بیانیه‌ای "حملات وحشیانه و بزدلانه تهران" را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایسنا ، در این بیانیه که از سوی رئیس دوره شورای امنیت روز چهارشنبه 17 خرداماه 96 صادر شد، آمده است:" اعضای شورای امنیت سازمان ملل حملات تروریستی وحشیانه و بزدلانه ای که در تهران، جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داد، به شدیدترین وجه ممکن محکوم می کنند. این حمله در 7 ژوئن باعث کشته و مجروح شدن بیش از 50 نفر شده است و داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است."

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: "اعضای شورای امنیت همدردی عمیق و مراتب تسلیت خود را با خانواده های قربانیان و ملت ایران ابراز می دارند. همچنین برای مجروحین آرزوی شفای عاجل و بهبودی می‌نمایند."

این بیانیه با محکومیت تروریسم در کلیه اشکال آن و فارغ از انگیزه های آن بر نیاز مشارکت همه کشورها برای مبارزه با تروریسم مطابق منشور سازمان ملل متحد و دیگر تعهدات حقوق بین الملل تاکید نموده و خواستار محاکمه و مجازات مرتکبین، سازمان دهندگان، پشتیبانان و حامیان مالی چنین اقدامات تروریستی شده است.

در انتهای این بیانیه نیز بر اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله و جلوگیری از تامین مالی تروریسم، سازمان‌های تروریستی و تروریست ها مطابق قطعنامه های 2199 و 2253(مصوب سال 2015) تاکید کرده است.

کد خبر 372552

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha