همشهری آنلاین: شورای امنیت سازمان ملل متحد، طی بیانیه‌ای "حملات وحشیانه و بزدلانه تهران" را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایسنا ، در این بیانیه که از سوی رئیس دوره شورای امنیت روز چهارشنبه 17 خرداماه 96 صادر شد، آمده است:" اعضای شورای امنیت سازمان ملل حملات تروریستی وحشیانه و بزدلانه ای که در تهران، جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داد، به شدیدترین وجه ممکن محکوم می کنند. این حمله در 7 ژوئن باعث کشته و مجروح شدن بیش از 50 نفر شده است و داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است."

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: "اعضای شورای امنیت همدردی عمیق و مراتب تسلیت خود را با خانواده های قربانیان و ملت ایران ابراز می دارند. همچنین برای مجروحین آرزوی شفای عاجل و بهبودی می‌نمایند."

این بیانیه با محکومیت تروریسم در کلیه اشکال آن و فارغ از انگیزه های آن بر نیاز مشارکت همه کشورها برای مبارزه با تروریسم مطابق منشور سازمان ملل متحد و دیگر تعهدات حقوق بین الملل تاکید نموده و خواستار محاکمه و مجازات مرتکبین، سازمان دهندگان، پشتیبانان و حامیان مالی چنین اقدامات تروریستی شده است.

در انتهای این بیانیه نیز بر اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله و جلوگیری از تامین مالی تروریسم، سازمان‌های تروریستی و تروریست ها مطابق قطعنامه های 2199 و 2253(مصوب سال 2015) تاکید کرده است.

کد خبر 372552

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مجامع‌ جهانی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha